Nejaká cigánočka zo Sasky… Neuveríte, čo povedal Danko!

  0
  Lucia Ďuriš-Nicholsonová a Andrej Danko (Autor: TASR)

  “Ak nejaký súd rozhodne, že titul používať nemôžem, tak, samozrejme, súdne rozhodnutie budem rešpektovať. Ale nech si nikto o mňa neutiera ústa,” skonštatoval Danko. Schôdzu, na ktorej mu chcela opozícia opäť vysloviť nedôveru, však zvolá.

  Na margo svojej rigoróznej práce povedal, že literárnym spôsobom spracoval päť diel. Vyjadrenia opozície o tom, že mal pri nej odpisovať, považuje za primitivizmus a podsúvanie. “Ja som bol jeden z prvých, ktorý písal práce. A vtedy neboli žiadne pravidlá,” povedal Danko, ktorý vo svojich vyjadreniach zašiel ešte oveľa ďalej a ostro zaútočil na poslankyňu SaS Luciu Ďuriš  Nicholsonovú, ktorá ho pravidelne a často kritizuje.  “Na mňa si nejaká cigánočka zo Sasky nebude dovolovať, už mám toho plné zuby,” nekládol si líder SNS servítku na ústa.

  Portál Hospodárskych novín v tejto súvislosti už oslovil aj samotnú Nicholsonovú: “Andrej Danko prerazil dno. Už som si myslela, že nemôže nikam klesnúť, ale po týchto slovách klesol ešte nižšie. Nič na mňa nemá a preto používa takéto urážky,” povedala pre HN poslankyňa, ktorá aktualizovala svoj status na sociálnej sieti. “Toto nie je reakcia na Danka, pripravujem sa na skúšku z psychológie a TV vôbec nepozerám,” reagovala dotknutá poslankyňa na sociálnych sieťach a pripojila fotografiu so zdvihnutým prostredníkom…

  Pripustil, že keby mu bol niekto vtedy dal päť kníh a povedal mu, aby ich spracoval, tak to urobí. “Dôležité je, že ste uvádzali autorov. A aj keby bolo celých 72 strán vyskladaných, tak to bolo v súlade so zákonom. Ja som legálne titul dostal, legálne ho používam a na mňa nejaká cigánočka zo SaS si nebude dovoľovať,” zdôraznil Danko. 

  SaS: Jeho výrok dávame do pozornosti prokuratúre

  Na vzniknutú situáciu dnes krátko pred 14.00 hodinou reagovala aj strana SaS. Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) sa podľa liberálov v súvislosti s Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) dopustil trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Jeho výrok preto dávajú do pozornosti prokuratúre. Vedenie strany SaS tak reaguje na nedeľné Dankove vyjadrenia na adresu podpredsedníčky parlamentu na TA3.

  “Andrej Danko urazil Luciu Ďuriš Nicholsonovú nielen ako političku, ale aj ako ženu a matku, čím sa zdiskreditoval ako človek aj ako politik,” uvádza sa v stanovisku vedenia strany, ktoré podpísal predseda SaS Richard Sulík spolu s Ľubomírom Galkom a Janou Kiššovou ako podpredsedami strany.

  TASR/Redakcia

  - Reklama -