nedeľa, 13 júna, 2021
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Beňová sa zastala Čaputovej. Už ma fakt štve, že vždy sa od...

Beňová sa zastala Čaputovej. Už ma fakt štve, že vždy sa od nás očakáva, že sa stiahneme, kritizovala

Samotná Beňová konštatuje, že Zuzana Čaputová ako kandidátka na prezidentku to musí mať v uplynulých dňoch naozaj ťažké. „Neúmerný tlak na jej odstúpenie vyvolávaný Sulíkom a Matovičom je bez úrovne, rovnako ako oni dvaja. Pustila sa do súboja a jediné, načo sa jej pýtajú, či a kedy z neho odstúpi. Ale Z. Čaputová nemá žiaden reálny dôvod odstupovať,“ myslí si europoslankyňa, pričom svoj postoj následne vysvetľuje.

Poukazuje na to, že Čaputová nemá takú rozsiahlu kampaň ako Robert Mistrík, z ktorého jeho kampaň spravila z neznámeho človeka žiadaného kandidáta. A z toho dôvodu, že Čaputová nemá takú obrovskú kampaň, sa má vzdať v prospech vedca, považuje Beňová za neférovú situáciu. „A nefér je aj pseudodôvod, že to má zabrániť postupu ´antisystémového´ kandidáta do druhého kola volieb,“ uviedla.

Dodala, že jej kandidátom, ktorého bude voliť, je Maroš Šefčovič, na ktorého je hrdá a podporuje ho. Napísala, že ho bude voliť aj v prípade, ak by v druhom kole stál proti Zuzane Čaputovej. „V čo ´medzi nami´ tajne dúfam. Ale nedá mi ako žene nezastať sa v tomto opozičnom galimatiáši ženy. Lebo ma fakt už štve, že sme to vždy MY, ktoré ´musíme chápať´, ´mali by sme sa stiahnuť´, ´očakáva sa od nás, že ustúpime´ a podobné mačovské blablabla,“ kritizovala. Na záver podporila Čaputovú, aby sa nevzdávala a aby si nenechala vnútiť žiadne rozhodnutie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -