PRIESKUM: Čaputová rastie, od Šefčoviča si drží komfortný odstup

  0
  Zuzana Čaputová (Autor: TASR)

  V prvom kole prezidentských volieb by koncom februára viedla Zuzana Čaputová so ziskom 26,3 percenta, nasledovaná Marošom Šefčovičom s 20,4 percenta. Stretli by sa tak v druhom kole. Tretí by skončil Robert Mistrík, ktorý medzičasom (26. 2.) odstúpil v prospech Čaputovej, so ziskom 13,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý robila pre Mistríkov volebný tím od 21. do 26. februára na vzorke 1022 respondentov.

  Za prvou trojicou by nasledoval Štefan Harabin, ktorému by dalo hlas 13,1 percenta opýtaných. Piate miesto by získal Marian Kotleba (8,5 %) a šiestu priečku Béla Bugár (5,8 %). Menej ako päť percent by získali Milan Krajniak a František Mikloško (obaja 4,3 %). Rovné dve percentá by získal Eduard Chmelár. Pod hranicou jedného percenta by skončili Martin Daňo, Juraj Zábojník a Róbert Švec (všetci zhodne po 0,7 %). Posledné miesta by získali Ivan Zuzula a Bohumila Tauchmannová (obaja zhodne po 0,1 %).

  Necelé tri týždne pred prezidentskými voľbami bolo rozhodnutých ísť voliť 82,2 percenta respondentov, 12,2 percenta svoju účasť zvažuje. Viac ako päť percent respondentov uviedlo, že by voliť nešlo. Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

  - Reklama -