piatok, 26 februára, 2021
14.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Tymošenková sľubuje za korupciu v armáde doživotie

Tymošenková sľubuje za korupciu v armáde doživotie

Vyšetrovanie médií minulý týždeň odhalilo v ukrajinskom armádnom priemysle údajnú schému sprenevery, a to aj v továrni, ktorú má pod kontrolou Porošenko.

“Tí, ktorí nadobudli čo i len jedinú čiernu kopijku využívaním armády a vojny, budú sedieť za mrežami do konca života,” vyhlásila Tymošenková na tlačovej konferencii a dodala, že Porošenko “jednoducho pral peniaze určené na obranu”.

Kandidátka, bývalá premiérka a hlavná postava oranžovej revolúcie z roku 2004, má pred prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať 31. marca, podľa prieskumov verejnej mienky takmer rovnakú podporu ako Porošenko. Obaja sú však za ďalším vyzývateľom – komikom Volodymyrom Zelenským.

Tymošenková zároveň tvrdí, že prezidentská administratíva stojí aj za kandidatúrou jej konkurenta a menovca Jurija Tymošenka s cieľom zmiasť voličov.

Generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko vyhlásil, že člen Tymošenkovej strany sa pokúsil podplatiť Tymošenka, aby odstúpil z predvolebného boja. V súvislosti s prípadom zatkli v stredu dve osoby. Tymošenková sa na tlačovej konferencii od predmetnej záležitosti dištancovala.

Expremiérka sa podľa vlastných slov zaviazala ukončiť konflikt medzi Ruskom podporovanými separatistami a vládnymi silami na východe Ukrajiny a obnoviť zvrchovanosť nad Krymom anektovaným Ruskom.

“Neberieme si na seba povinnosť ukončiť túto vojnu do dvoch týždňov, pretože sme zodpovední politici, ale niet pochýb o tom, že určite nastolíme mier na celom území Ukrajiny, pričom Donbas i Krym sa vrátia späť,” uviedla.

Tymošenková (58) dodala, že je pripravená prikročiť aj k sociálnym opatreniam, ako je zníženie cien plynu a vody, zvýšenie dôchodkov a podpora mnohodetných rodín.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 19:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky