Obnovené pojednávanie kauzy vraždy maďarského podnikateľa Prisztása s Roháčom odročili na jún

  0
  (Autor: )

  Súd však pojednávanie odročil na jún, informovalo internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság.

  Budapeštiansky Súd hlavného mesta nariadil obnovu konania vlani 18. novembra po tom, čo sa k vražde priznal Roháč. Ten bol ako hlavný obvinený v kauzách atentátu a vraždy v Maďarsku odsúdený na trest doživotného odňatia slobody, pripomína Heti Világgazdaság.

  Odsúdený Roháč počas viacerých vypočúvaní naznačoval, že v kauze vraždy Prisztása z 1. novembra 1996 v Starom Budíne (Óbuda) chce vypovedať. Napokon ho v auguste vypočuli vyšetrovatelia v rámci iniciatívy na obnovu súdneho konania tohto prípadu na Národnom úrade vyšetrovania v Budapešti. Slovák sa priznal k vražde Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána H.

  Týždenník poznamenal, že polícia neverí, že výpoveď Slováka je založená na pravde, podľa nej sa Roháč iba snaží pomôcť svojmu bývalému komplicovi Tamásovi Portikovi – odsúdenému v tejto kauze za objednanie vraždy. Pritom ale na Istvána H. nesedí ani jeden z popisov vraha, ktoré poskytli kriminalistom očití svedkovia vraždy.

  Portik v pondelok odmietol znova vypovedať a István H. aj naďalej tvrdil, že je nevinný. Súd bude v júni preverovať Roháčove svedectvo.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu