Lajčák rokoval v Arménsku o konflikte v Náhornom Karabachu

  0
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (Autor: TASR)

  Šéf slovenskej diplomacie predstavil ministrovi zahraničných vecí Zohrabovi Mnacakanianovi, prezidentovi Armenovi Sarkisjanovi, predsedovi parlamentu Araratovi Mirzoianovi a predsedovi vlády Nikolovi Pašinjanovi priority tohtoročného slovenského predsedníctva v OBSE. Zároveň ich ubezpečil o podpore zo strany SR i OBSE pri hľadaní mierového riešenia konfliktu v Náhornom Karabachu.

  “Sme realistickí a uvedomujeme si krehkosť dialógu, ale zároveň máme dobrý dôvod dúfať v pokrok v tomto procese. Práca spolupredsedov Minskej skupiny má plnú podporu slovenského predsedníctva v OBSE,” zdôraznil minister Lajčák, ktorý vyzdvihol činnosť svojho osobného predstaviteľa pre konflikt riešený Minskou konferenciou Andrzeja Kasprzyka, ako aj osobitného predstaviteľa pre južný Kaukaz Rudolfa Michalku.

  Témou ministrových rokovaní s arménskymi partnermi boli aj možnosti ďalšieho rozvoja slovensko-arménskych bilaterálnych vzťahov, vrátane rozvoja politického dialógu, ako aj obchodno-ekonomickej a investičnej spolupráce.

  Minister Lajčák sa stretol na neutrálnej pôde aj s lídrami náhornokarabašskej komunity, ktorí ho informovali o svojom pohľade na vývoj desaťročia trvajúceho konfliktu.

  Šéf slovenskej diplomacie navštívil Arménsko ako úradujúci predseda OBSE týždeň po pracovnej ceste do Azerbajdžanu a po februárovej návšteve Gruzínska, čím skompletizoval cesty po krajinách južného Kaukazu s cieľom priblíženia spôsobu riešenia konfliktov v tomto regióne.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu