nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová prijíma prvé výsledky s pokorou, ľudia chcú podľa nej zmenu

Čaputová prijíma prvé výsledky s pokorou, ľudia chcú podľa nej zmenu

“Veľmi milo ma to prekvapilo, som vďačná. Zatiaľ k tomu pristupujem s pokorou a trpezlivosťou. Tie čísla vyzerajú fajn, napĺňa ma to nádejou a optimizmom,” povedala Čaputová.

Predbežné výsledky podľa jej slov signalizujú, že ľudia volajú po zmene. “Zdá sa mi, že slovenskí voliči a voličky si vedia predstaviť človeka, ktorý je možno v politike nie veľmi dlho, ale zároveň možno prináša iné názory na riešenia,” uviedla.

V druhom kole by si želala Maroša Šefčoviča. “Považujem ho za politika, ktorý reprezentuje iné názory a riešenia, ale za politika, ktorý sa v zásade drží faktov,” vysvetlila. Potvrdila zároveň, že ak by vyhrala, bude sa zaoberať odstúpením z funkcie podpredsedníčky mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko.

Čaputová sa v prípade postupu do druhého kola mieni uchádzať o dôveru voličov kandidátov, ktorí neuspeli. Neočakáva podporu neúspešných kandidátov, ale pokiaľ ju dostane, bude za ňu vďačná. Záujem má aj o voličov z národnostných menšín. “Vážim si každého voliča a voličku,” doplnila.

Vo volebnom štábe Čaputovú sprevádza aj ochranka. Kandidátka hovorí, že ide zatiaľ iba o preventívne opatrenie súvisiace s okolnosťami, ktoré sa dejú a jej tím ich vyhodnocuje.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -