FOTO Taliansko: Vodič uniesol autobus so školámi a podpálil ho

  0
  Policajti a hasiči zasahujú pri vraku autobusu na ceste pri talianskom meste Miláno 21. marca 2019. (Autor: TASR)

  Karabinieri, príslušníci bezpečnostných zložiek, následne rozbili sklo na zadných dverách autobusu a všetkých pasažierov vyviedli do bezpečia, pričom tí neutrpeli žiadne vážne zranenia. Plamene však autobus úplne zničili. Keď karabinieri vodiča zatýkali, vyhlásil, že protestoval proti úmrtiam migrantov v Stredozemnom mori. Taliansku spravodajskú televíziu Sky TG24 o tom informoval veliteľ karabinierov Luca De Marchis.

  Podľa veliteľa sa vodič štyridsiatnik, Talian senegalského pôvodu, cestujúcim vyhrážal a povedal, že “nikto neprežije”. Muž si autobus so žiakmi z dvoch tried prvého stupňa základnej školy uzurpoval v provincii Cremona, približne 40 kilometrov od Milána.

  Dospelý člen sprievodu zatelefonoval dispečerovi tiesňovej linky, pričom jeden zo žiakov zavolal rodičovi a obaja zalarmovali úrady, ktoré dali postaviť cestné zátarasy. Autobus zastavili na okraji Milána tri vozidlá karabinierov, ktorí ho navyše donútili zájsť k zvodidlám, dodal De Marchis.

  “Kým dvaja príslušníci zamestnávali pozornosť vodiča – vzal zapaľovač a vyhrážal sa podpálením vozidla pomocou benzínu v kanistre, ktorú mal so sebou v autobuse – ostatní karabinieri násilím otvorili zadné dvere,” opisoval situáciu veliteľ. Kým prebiehala evakuácia pasažierov, vodič založil požiar.

  De Marchis ocenil “pohotovosť a odvahu” príslušníkov pri odvádzaní detí z autobusu a aj ich učiteľov, pretože incident nemal tragické následky. Niektorých pasažierov ošetrili v nemocnici, väčšinou mali rezné rany a škrabance súvisiace s evakuáciou.

  Vodičovi, ženatému otcovi dvoch detí, ktorý žije v provincii Cremona, liečia popáleniny. Televízia Sky TG24 informovala, že vodič pracoval pre autobusovú spoločnosť 15 rokov bez akýchkoľvek pracovných problémov. De Marchis dodal, že muž bol v minulosti odsúdený za trestné činy, ale nespresnil ich povahu – uviedol len, že nešlo o vážne zločiny.

  Video zachytávalo požiarnikov, ako hasia požiar autobusu, ktorý plamene úplne pohltili, takže z neho zostala len obhorená kovová kostra.

  - Reklama -