utorok, 9 marca, 2021
-3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Matica reaguje v súvislosti s prezidentskými voľbami: Stavia sa proti šíreniu nenávisti...

Matica reaguje v súvislosti s prezidentskými voľbami: Stavia sa proti šíreniu nenávisti voči národne orientovaným Slovákom a Slovenkám na internete

Matica slovenská sa jednoznačne stavia proti šíreniu nenávisti voči národne orientovaným Slovákom a Slovenkám na internete. Reaguje tak na výzvy niektorých ľudí, medzi inými aj mladých, na ich povolebné fyzické útoky. Internetovými výzvami je znepokojená.

“To je v slobodnej, demokratickej spoločnosti neakceptovateľné a Matica slovenská má prirodzenú povinnosť vyzvať verejnosť na upokojenie vášní,” uviedla jej hovorkyňa Veronika Matušková. Podľa Matice slovenskej by mali byť “dostatočným” poučením slovenské dejiny z obdobia totalitných režimov.

Pripomína tiež, že vyjadriť svoj názor má právo každý občan Slovenskej republiky, väčšina aj prostredníctvom volieb. Povzbudzuje však k slušnému a kultivovanému vyjadrovaniu svojho názoru cez občiansko-demokratické práva, akým je aj právo slobodne voliť.

“Uvedomujeme si súčasnú spoluzodpovednosť Matice slovenskej za šírenie národnej hrdosti, osvety, kultúry a dejín, aby sme z našich detí vychovávali dobrých a spravodlivých ľudí, ktorí sa s láskou k vlastnému národu a vlasti postavia za Slovensko,” poznamenala Matušková.

Matica slovenská sa nechala tiež počuť, že jej neprislúcha komentovať predvolebnú kampaň. Zdôrazňuje ale, že prezident má byť obraňujúcim hlasom všetkých Slovákov a Sloveniek, bez akéhokoľvek rozdielu. “Má srdcom i rozumom chápať ľudské hodnoty, kresťanské a národné tradície. Má to byť človek, ktorý svojou prirodzenou autoritou, životným príkladom a dlhodobými skúsenosťami dokáže byť garantom spoločenského mieru medzi ľuďmi rôzneho pôvodu, názorov a presvedčení,” dodala Matušková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 Úmrtí 7,921 Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 9. marca 2021 - 07:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky