pondelok, 25 januára, 2021
0.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrini potvrdil, že cez obed bude Koaličná rada k ústavným sudcom

Pellegrini potvrdil, že cez obed bude Koaličná rada k ústavným sudcom

“Budeme hľadať nejakú zhodu, aby sme boli tentoraz úspešnejší ako naposledy,” povedal Pellegrini. Rokovanie Koaličnej rady potvrdil aj minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). 

“Za stranu Most-Híd máme jednoznačný názor. Sme za to, aby sme zvolili minimálne toľko kandidátov, aby prezident mohol zvoliť toľko sudcov, aby bol Ústavný súd SR funkčný. To je náš cieľ,” povedal šéf envirorezortu s tým, že minimum, čo budú požadovať, je zvolenie šiestich kandidátov. “Už nechceme žiadne obštrukcie. Keď budeme cítiť nejaké machinácie v pozadí, budeme preferovať verejnú voľbu,” uviedol Sólymos. 

Poslanci Národnej rady v stredu rokujú o voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Počas šiesteho dňa 43. schôdze ich čaká aj samotná voľba naplánovaná na popoludnie. 

Pri prvom hlasovaní poslanci nikoho nezvolili, a tak sú aktuálne na Ústavnom súde SR iba štyria sudcovia z 13. Poslanci majú zvoliť 18 kandidátov, z ktorých má prezident SR vybrať deviatich nových ústavných sudcov. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 21:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky