sobota, 27 novembra, 2021
-0.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZelenskyj chce s Porošenkom diskutovať 19. apríla

Zelenskyj chce s Porošenkom diskutovať 19. apríla

Podľa agentúry Ukrinform to Zelenskyj oznámil vo svojom najnovšom videoposte zverejnenom na sociálnej sieti Facebook.

Zelenskyj v ňom súčasne vyzval svojich priaznivcov, aby mu do komentárov pod videom napísali otázky, ktoré by v ich mene mal položiť Porošenkovi. Vyjadril presvedčenie, že po takmer piatich rokoch Porošenkovej vlády majú Ukrajinci veľa otázok, ktoré by mu radi položili. 

Agentúra Ukrinform v pondelok informovala, že Zelenskyj sa stretol s lídrom ukrajinskej strany Občiansky postoj Anatolijom Hrycenkom – exministrom obrany.

Hrycenko na svojej stránke na Facebooku napísal, že Zelenskyj “nie je pripravený na prezidentskú funkciu, ale je si vedomý zodpovednosti, je pripravený vyvinúť (potrebné) úsilie a deklaruje zámer povolať si profesionálov”.

Hrycenko tiež dodal, že Zelenskyj sa veľmi zodpovedne pripravuje na debaty s Porošenkom.

Spresnil, že Zelenskyj ho ubezpečil, že v prípade svojho zvolenia “nestrpí korupciu a rabovanie, nevydá Ukrajinu (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi, nevzdá sa smerovania Ukrajiny k členstvu v Európskej únii a NATO a neponíži ukrajinský jazyk”.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 04:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img