piatok, 23 apríla, 2021
3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Kotleba: Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená

Kotleba: Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená

Senát NS SR na svojom verejnom pojednávaní od 9.40 h rozhoduje vo veci prípadného rozpustenia parlamentnej ĽSNS.  Akreditovalo sa viac ako 50 novinárov a napokon sa rozhoduje vo väčšej pojednávacej miestnosti, ako sa pôvodne plánovalo.

Na pojednávaní sú prítomní okrem predsedu strany Mariana Kotlebu aj ďalší predstavitelia strany. 

“Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená,” vyhlásil Kotleba s tým, že sa budú vyjadrovať až po pojednávaní. Nepovedal, kto ich v spore bude zastupovať.

Sudkyňa na začiatku pojednávania skonštatovala, že nie sú žiadne právne prekážky pre začatie pojednávania, ani jedna strana v spore nemala námietky voči zaujatosti niektorého člena senátu. Vzhľadom na splnenie procesných podmienok sudkyňa krátko pred 10.00 h otvorila pojednávanie.

V budove aj pred ňou od skorých ranných hodín platia mimoriadne bezpečnostné opatrenia. V budove sú prítomné desiatky príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vrátane pyrotechnikov a špeciálnej zásahovej jednotky a psovodi. Pred budovu MS SR približne od 8. hodiny začali prichádzať minibusy s označením tejto parlamentnej strany a začali sa zhromažďovať jej stúpenci. Pred budovou pribúda aj počet príslušníkov štátnej polície.

Kotlebovci robia protest. Pred budovu ministerstva spravodlivosti prišli minibusy s označením strany, zišli sa tam stovky jej prívržencov. S vlajkami ich prišli podporiť aj stúpenci českej Delnickej strany. Pred budovou sú príslušníci štátnej aj mestskej polície a ťažkoodenci.

Návrh na rozpustenie strany podal na NS SR generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017. O osude kotlebovcov by mal rozhodovať päťčlenný senát pod vedením predsedníčky Jany Zemkovej.

Návrh na rozpustenie strany podal na NS SR generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017, teda takmer pred dvoma rokmi. O osude kotlebovcov by mal rozhodovať päťčlenný senát pod vedením predsedníčky Jany Zemkovej. Prítomný by mal byť predseda strany Marian Kotleba a prokurátor GP SR. Ide o toho istého prokurátora, ktorý pripravoval podklady na rozpustenie strany, tak ako ich pripravoval aj v roku 2006, keď sa rozpustila pravicová strana Pospolitosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,150 Úmrtí 11,357 Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,493 Last updated: 23. apríla 2021 - 07:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -