Humanitárne bombardovanie Vysočiny, maskovaný Václav Moravec, samovražda v ČT. Veselá dohra večere Čaputovej so Schwarzenbergom, Halíkom a Kocábom

  0
  Na snímke kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová vo volebnej centrále po 2. kole prezidentských volieb 31. marca 2019 v Bratislave (Autor: TASR)

  Hovorca Čaputovej Martin Burgr jej program nekomentoval, uviedol len, že nejde o verejný program. Podľa servera Reflex.cz mal spoločne so Schwarzenbergom na večeru doraziť aj spevák Michael Kocáb alebo kňaz Tomáš Halík, ktorý dal Čaputovej požehnanie ešte pred voľbami.

  „Navečerali sme sa spolu, bolo tam niekoľko hostí a mali sme nejakú rybu,“ komentoval stretnutie Karel Schwarzenberg. „Bolo to milé, neformálne stretnutie pani Čaputovej a jej priateľov s ľuďmi v Prahe, ktorí podporili jej kandidatúru,“ citoval server Blesk.cz Michaela Žantovského, riaditeľa Knižnice Václava Havla, ktorý sa mal stretnutia takisto zúčastniť.

  Karel Schwarzenberg

  Karel Schwarzenberg. Zdroj: Jan Rychetský

  Teraz čaká Čaputovú dovolenka. Andreja Kisku nahradí v Prezidentskom paláci v polovici júna. Jej prvá zahraničná cesta na čele štátu povedie podľa tradície do Českej republiky. V Prahe sa stretne s prezidentom Milošom Zemanom, ktorý pred druhým kolom prezidentských volieb podporil jej súpera, podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča. Na záver svojho mandátu zavíta do Česka aj Kiska.

  „A tak skúsime metódu ,jedného metra‘, dobre? Predstavme si, že by po svojom zvolení za prezidenta ČR išiel Miloš na Slovensko ,na súkromnú návštevu‘ a stretol by sa s oponentmi a protikandidátmi hlavy štátu – Čaputovej,“ zamyslel sa právnik Tomáš Tyl. „Budúci český prezident Miloš Zeman dva týždne po svojom víťazstve v priamej prezidentskej voľbe súkromne navštívil Bratislavu. V utorok sa navečeral s poslancom Smeru a niekdajším predsedom vlády Ficom, ktorý ho podporil v kampani, stretol sa napríklad aj s bývalým predsedom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefanom Harabinom,“ skúsil Tyl vyfabulovať správu.

  „V tejto chvíli všetkým lepším ľuďom vybuchli monitory a mimoriadne vysielanie ČsT zmenilo farbu zo žltej na červenú. Moláček vyzýva na humanitárne bombardovanie Vysočiny, Fendrych vidí na obzore lode plné dojčiacich matiek a starcov z Afriky, ktorí nás prichádzajú zachrániť. Pyjáti (pejoratívne označenie členov Českej pirátskej strany, pozn. red.) sa hromadne odhlasujú z Pornhubu, aby uvoľnili kapacity na sústredený útok na stránky Pražského hradu. Nora Fridrichová, Marek Wollner a Václav Moravec opustili Kavčie hory v prenosovom vozidle maskovanom za pojazdnú predajňu ruskej zmrzliny, aby mohli čo najdlhšie udržať demokraciu v ČR, nepozorovane preniknúť čo najbližšie k frontovej línii pri Dolnom Hrozenkove a informovať občanov, že ide o najhoršiu urážku, aká sa kedy hlave štátu stala. Na ČT to dole v titulku nekrauluje – visí to tam totiž stále, pretože to nemá kto vymieňať –, absolvent genderových štúdií, ktorý mal vkladanie titulkov na starosti, spáchal protestno-demonštratívnu samovraždu prehltnutím desiatich plastových kapsúl do kávovaru,“ dodal Tyl.

  „A keď to isté urobí Čaputová – ide ako zvolená prezidentka na ,súkromnú‘ zahraničnú cestu s ďakovaním svojim podporovateľom – čo počujete? Áno, nič. No, to bohužiaľ počujete správne… Aj keď z diplomatického hľadiska je to urážka hlavy Českej republiky ako hrom. A je úplne jedno, čo si myslím o Mlhošovi (prezývka Miloša Zemana pre jeho zahmlievanie, po česky mlžení, pozn. red.),“ uzavrel.

  Zdroj: Facebook/Tomáš Tyl

   

  - Reklama -