Obeť škrtil a vyhrážal sa zabitím. Súd zamietol odvolanie v prípade brata Vadalu

  0
  Na archívnej snímke zo 17. marca 2018 zatknutého Sebastiana Vadalu predvádzajú na Okresný súd v Trebišove. (Autor: TASR)

  Sebastiano Vadala je bratom talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, ktorý je v Taliansku stíhaný za drogovú trestnú činnosť.

  Podľa senátu krajského súdu podmienky ukladania trestov v danom prípade neodôvodňovali taký prísny trest, aký navrhovala prokuratúra.

  “Naozaj by sme vytvorili precedens na území SR, ak by sme vyhoveli odvolaniu okresného a krajského prokurátora a ukladali za takéto konanie nepodmienečný trest odňatia slobody,” uviedol predseda senátu.

  Ani vrátenie veci okresnému súdu na ďalšie konanie, ktoré prokuratúra žiadala, nepovažoval krajský súd za dôvodné. 

  V prípade ide o dva skutky zo septembra 2017. Podľa obžaloby mal Sebastiano Vadala fyzicky napadnúť poškodeného tak, že ho chytil pod krk, škrtil ho a vyhrážal sa, že ho zabije, so slovami, že on je mafián. 

  Druhýkrát toho istého poškodeného znova napadol a viackrát ho udrel rukou do oblasti tváre. Pôvodne išlo o priestupkové konanie, na pokyn generálnej prokuratúry došlo k trestnému stíhaniu a podaniu obžaloby.

  Sebastiano Vadala bol dokonca takmer tri mesiace – od marca do júna 2018 – vo väzbe. Pri rozhodovaní súdu bolo preňho poľahčujúcou okolnosťou, že viedol pred spáchaním trestného činu riadny život a že sa k činu priznal. 

  Na štvrtkovom verejnom zasadnutí krajského súdu nebol prítomný, svoju neúčasť ospravedlnil.

  Jeho brata Antonina vlani v máji eskortovali do Talianska na základe európskeho zatykača. O aktivitách a kontaktoch tohto podnikateľa na Slovensku písal predtým, ako bol zavraždený, investigatívny novinár Ján Kuciak.

  - Reklama -