piatok, 3 júla, 2020
24.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Biden je podľa prieskumu favoritom na prezidentskú nomináciu demokratov

Biden je podľa prieskumu favoritom na prezidentskú nomináciu demokratov

Sedemdesiatšesťročný Biden, ktorý svoju kandidatúru oznámil vo štvrtok, sa podľa ABC orientuje najmä na starších voličov, čo môže dať súpereniu o demokratickú nomináciu charakter generačného súboja.

V prieskume získal Biden 17-percentnú podporu. Za ním sa umiestnili Bernie Sanders s 11 percentami, Pete Buttigieg (päť percent), Kamala Harrisová, Beto O’Rourke a Elisabeth Warrenová (všetci po štyri percentá).

Podľa ABC sa však situácia môže zmeniť, čo potvrdzuje skutočnosť, že 35 percent účastníkov prieskumu nevyjadrilo svoj názor.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 22. – 25. apríla prostredníctvom pevných telefónnych liniek a mobilných telefónov na vzorke 1001 dospelých ľudí.

“Základné hodnoty tejto krajiny… naše postavenie vo svete… naša úplná demokracia… všetko, čo urobilo Ameriku Amerikou, je v stávke. To je dôvodom, prečo dnes oznamujem svoju kandidatúru na prezidenta Spojených štátov,” povedal Biden vo videonahrávke zverejnenej vo štvrtok na Twitteri.

Bývalý senátor sa štát Delaware Biden sa v priebehu svojej desaťročia trvajúcej politickej kariéry uchádzal o prezidentskú kandidatúru už dvakrát, v rokoch 1988 a 2008. Oba jeho pokusy však skončili ešte v počiatočnej fáze.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Demänovská Dolina vyhlásila po zosuve svahu na cestu II/584 mimoriadnu situáciu

Obec Demänovská Dolina v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásila mimoriadnu situáciu po zosuve svahu na cestu II/584, ktorý zapríčinila prívalová voda. TASR o tom...

VIDEO Fico: Rozvrat právneho štátu v podobe bláznivej vlády Matoviča. Neexistuje dôvod na väznenie Kičuru

Neexistuje dôvod na to, aby bol bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán Kičura vo väzbe. Tvrdí to predseda Smeru-SD...

Rozhodnutie o registrácii lieku na COVID-19 platí aj pre Slovensko

Piatkové rozhodnutie Európskej komisie o podmienečnej registrácii lieku na ochorenie COVID-19 s účinnou látkou remdezivir je automaticky platné vo všetkých členských štátoch...

Matovič: Slovensko neplánuje zaradiť Česko na zoznam nie bezpečných krajín

Krajinám Vyšehradskej štvorky (V4) sa podarilo zvládnuť situáciu v súvislosti s koronavírusovou pandémiou aj vďaka vzájomnej komunikácii, v ktorej naďalej pokračujú. Zhodli...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 19:37 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky