štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaZákonodarcovia na Floride schválili zákon povoľujúci učiteľom nosiť zbraň

Zákonodarcovia na Floride schválili zákon povoľujúci učiteľom nosiť zbraň

Cieľom opatrenia je zabrániť streľbám na školách, ako bola tá z februára 2018 na strednej škole v meste Parkland, keď bolo zabitých 17 ľudí.

Opatrenie už predtým schválil floridský Senát, teda horná komora, a teraz sa dostane na stôl republikánskemu guvernérovi Floridy Ronovi DeSantisovi.

Podporovatelia návrhu zákona, ktorý umožňuje učiteľom dobrovoľne nosiť strelné zbrane v školských areáloch, ak absolvujú 144 hodín tréningu, tvrdia, že ozbrojení učitelia by mohli zachrániť životy v prípade streľby na škole.

Odporcovia návrhu zákona však varujú pred nebezpečenstvom nehôd v radoch učiteľov, ktorí budú poverení úlohou chrániť žiakov aj ich učiť a ktorých si v prípade streľby na škole môže privolaná polícia pomýliť so strelcom.

“Ozbrojovanie učiteľov je návod na katastrofu – ľahkomyseľný, nerozumný plán, ktorý skomplikuje situácie s aktívnym strelcom,” uviedla o opatrení členka snemovne Val Demingsová, floridská demokratka a bývalá policajná šéfka v meste Orlando.

“Tým pravým riešením je držať strelné zbrane mimo dosahu nesprávnych rúk,” napísala na Twitteri Demingsová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -