utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaPRIESKUM: Blaha, Fico, Pellegrini. Ktorým politikom pribudlo najviac fanúšikov

PRIESKUM: Blaha, Fico, Pellegrini. Ktorým politikom pribudlo najviac fanúšikov

Podľa Mateja Táborského zo spoločnosti IdeaLoop, ktorá v Hlase parlamentu projekt vyvíja, chcú tak pomôcť k väčšej transparentnosti v komunikácii politikov s verejnosťou a ponúknuť zdroj nefiltrovaných informácií. Cieľom je tiež motivovať politikov, aby viac využívali sociálne siete.

Najviac príspevkov

Najviac príspevkov na Facebooku za posledných 30 dní mal poslanec SaS Milan Laurenčík – 67, ktorý je aj žilinským vicežupanom a mnoho statusov sa týkalo aktivít župy. Nasleduje Ivan Štefanec (61 statusov), poslanec KDH, a Simona Petrík (nezávislá) so 60 statusmi.

Na snímke S. Petrík

„Sociálne siete používam na komunikáciu s voličmi, o facebooku viem, že je na Slovensku najpopulárnejší,” hovorí Štefanec. Hovorí, že vždy dával dve správy denne, jednu tému ráno a druhú večer a väčšinou sa týkali toho, čomu sa venuje v europarlamente. Dáva ich na FB sám.

Najpozitívnejšie statusy

Hlas parlamentu hodnotil aj najpozitívnejšie statusy – tam „zvíťazila“ poslankyňa Jana Vaľová (Smer – SD), ktorú, mimochodom, v Humennom, kde bola primátorkou, kritizovali aj pre jej arogantný prístup. „Všetci sa určite tešíme, že už je piatok,” začínala Vaľová napríklad svoj status 12. apríla. Podľa neho sa cestou na východ sa zastavila v reštaurácii v obci Dolné Vestenice, „kde som si prvýkrát zahrala na fujare, ktorá tam bola tiež”, napísala s množstvom smajlíkov. Pod statusom bolo video, na ktorom Vaľová pohupuje bokmi a fúka do fujary.

Na ďalších priečkach „pozitívnosti“ boli Miroslav Mikolášik (KDH), Eduard Kukan (SDKÚ), Eva Antošová (SNS).

Najnegatívnejšie príspevky:

Najnegatívnejšie príspevky mal podľa vyhodnotenia za posledných 30 dní extrémista Ján Mora z ĽSNS s 39 negatívnymi statusmi. Potom Ľubomír Galko (SaS) spolu s Ľubošom Blahom mali 23 negatívnych statusov.

Na snímke Ľ. Galko

Čítajte viac: TU.

 

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 14:21 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img