streda, 8 júla, 2020
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna PRIESKUM Trumpovi narástli preferencie

PRIESKUM Trumpovi narástli preferencie

S pôsobením prezidenta USA Donalda Trumpa vo funkcii je podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky Gallupovho inštitútu zverejneného v pondelok spokojných 46 percent Američanov.

Je to najvyššia miera spokojnosti, ktorú dosiahol v prieskumoch tohto inštitútu od nástupu do funkcie v januári 2017, konštatovala televízia CNN.

Prieskum zahŕňa dvojtýždňové obdobie končiace 30. aprílom. Zaznamenal podstatný nárast spokojnosti v porovnaní s 39-percentnou podporou, ktorú mal v prieskume zo začiatku marca, napísala agentúra AFP.

S Trumpom však podľa prieskumu Gallupovho inštitútu stále nie je spokojná väčšina Američanov (50 percent), ale miera nespokojnosti sa tiež výrazne znížila z marcových 57 percent.

Trumpovu vzostupnú trajektóriu by mohli podľa CNN vysvetľovať dobré ekonomické ukazovatele, najmä rast hrubého domáceho produktu o 3,2 percenta v prvom štvrťroku 2019.

Televízia poznamenáva, že v čase robenia prieskumu ešte neboli známe údaje o nezamestnanosti za apríl.

Zaujímavé však je, že za nárastom Trumpových preferencií nie sú, ako by sa čakalo, republikánski voliči — deväť z desiatich republikánov podporilo Trumpa v marci i v apríli.

Posun nastal v radoch demokratov, kde sa prezidentova podpora zvýšila z marcových štyroch percent na desať percent v apríli.

Výsledky prieskumu prichádzajú krátko po zverejnení redigovanej verzie správy osobitného vyšetrovateľa FBI Roberta Muellera o údajnom zasahovaní Ruska do prezidentských volieb v USA v roku 2016.

Mueller nezistil žiadne preukázateľné zločinné sprisahanie Trumpovej kampane s Ruskom ani nevyslovil odporúčanie, či má byť prezident obvinený z marenia spravodlivosti.

Prieskum sa uskutočnil predtým, ako sa zistilo, že Mueller napísal list americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi, v ktorom vyslovil nespokojnosť s tým, ako zhrnul výsledky vyšetrovania.

CNN zároveň pripomína, že Trump ako jediný prezident v novodobých dejinách USA zatiaľ v prieskume Gallupovho inštitútu neprekonal 50-percentnú hranicu spokojnosti so svojou prácou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Všetkých susedov zo Slovenska zo srdiečka pozdravuje Sebastian od susedov, odkázal Matovič po neformálnom stretnutí s Kurzom

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz sa v utorok večer vo Viedni neformálne stretol so slovenským premiérom Igorom Matovičom. Kurz zverejnil na Twitteri fotografiu...

Čína otvorila v Hongkongu nový úrad pre národnú bezpečnosť. Lamová hovorí o historickom momente

Čína v stredu otvorila v Hongkongu nový úrad pre národnú bezpečnosť. Jeho sídlom sa stal bývalý hotel nachádzajúci sa neďaleko parku Victoria...

Lesný požiar na Ukrajine si vyžiadal aj obete, 110 budov bolo zničených

Pri lesnom požiari v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny zahynuli v utorok štyria ľudia a deviati ďalší museli byť prevezení do nemocnice,...

Vláda prerokuje predĺženie Prvej pomoci i prípravu bezpečnostných stratégií

Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) majú dlhšie čerpať pomoc od štátu. Vláda v stredu prerokuje návrh ministerstva práce na predĺženie...

USA: V primárkach v Delaware a New Jersey zvíťazil Joe Biden

Víťazom demokratických primárok v amerických štátoch Delaware a New Jersey sa v utorok stal bývalý viceprezident USA Joe Biden. Informovala o tom...

Slovenskí europoslanci hodnotia svoj prvý rok v Európskom parlamente – Lexmann, Wiezik a Pollák

V stredu si poslanci Európskeho parlamentu (EP) pripomínajú prvé výročie fungovania v poradí už deviateho zákonodarného zboru EÚ v európskej histórii.

Parlament dnes prerokuje návrh na podporu podnikateľov v skrátenom režime

Parlament prerokuje návrh zákona, ktorý má zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku, v skrátenom legislatívnom konaní. Návrh schválilo plénum v závere prvého rokovacieho...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,767 Úmrtí 28 Uzdravení 1,473 Infikovaných 266 Last updated: 8. júla 2020 - 09:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky