štvrtok, 6 augusta, 2020
15.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Danko sa tam chodí zbytočne podlizovať... Kollár prehovoril o návšteve šéfa NR...

Danko sa tam chodí zbytočne podlizovať… Kollár prehovoril o návšteve šéfa NR SR v Rusku

Danko v Rusku

“V tomto prípade by som mu to nevyčítal,” povedal Bugár s tým, že vo všeobecnosti má na stretnutia s ľuďmi na sankčnom zozname EÚ iný názor.

Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko (vľavo) a predseda ruskej Štátnej dumy Vjačeslav Volodin (vpravo) počas stretnutia v Moskve 8. mája 2019

“Chodí sa tam zbytočne podlizovať, ale cez to všetko by som mu to, že prijal toto pozvanie, nevyčítal… To, že tam Andrej Danko išiel, je fajn a mal tam ísť aj predseda vlády,” dodal Kollár.

Marine Le Penová v Bratislave

V súvislosti s pondelkovou (13. 5.) návštevou predsedníčky Národného frontu Marine Le Penovej Kollár uviedol, že ich spájajú tri hodnoty – ochrana hraníc EÚ, ochrana tradícií a ochrana práce. Bugár reagoval, že je veľmi tenká hranica medzi národovectvom a nacionalizmom. “Národovec hovorí napríklad aj o ochrane tradícií. Ale nacionalista a extrémista na úkor iných. V tom je rozdiel a Le Pennová to chce robiť na úkor iných,” myslí si.

Na snímke Marine Le Penová

ĽSNS a ich rozpustenie

Politici hovorili aj o rozhodnutí Najvyššieho súdu (NS) SR nerozpustiť ĽSNS. Bugár to vníma ako problém. Nebolo tiež podľa neho šťastné hovoriť, že súčasná koalícia je hrádzou proti extrémizmu.

“Hrádzou musíme byť všetci, čo rozmýšľame inak,” myslí si. Bugár sa tiež vyjadril, že ako koaličného partnera ho “štve”, že sa predseda Smeru-SD Robert Fico po schválení zastropovania dôchodkového veku poďakoval ĽSNS.

Zdôraznil, že ak sa Most-Híd dozvie, že Smer-SD rokuje s ĽSNS o kandidátoch na ústavných sudcov, bude trvať na verejnej voľbe.

Kollár v tejto súvislosti povedal, že hlasovať s extrémistami mu neprekáža, pretože mu ide o obsah návrhu a nie o to, kto ho predkladá. Problémom však podľa neho je, že extrémizmus vzniká aj na opačnej strane politického spektra.

“Ak niekto má iný názor ako ľavicovo-progresívno-marxistický, tak na vás začínajú útočiť, štvať proti vám, agresívne a vulgárne sa vyjadrovať na sociálnych sieťach,” tvrdí Kollár. V tejto súvislosti apeloval na slušnosť, napríklad aj voči prezidentovi Andrejovi Kiskovi, aj keď sa s ním vo veľa veciach nestotožňuje.

Novela o štátnych symboloch

Diskusia sa dotkla aj novely zákona o štátnych symboloch, pri ktorej poslanci v piatok prelomili veto prezidenta. Bugár tvrdí, že ani v pôvodnom návrhu nebol zákaz spievať cudziu hymnu s výnimkou osláv štátnych sviatkov bez účasti zahraničnej delegácie.

Pozmeňujúci návrh však podľa jeho slov jasne definuje, že spievanie cudzej hymny nie je zakázané a nemôžu zaň byť uložené pokuty. Na prijatí pozmeňovacieho návrhu je podľa Bugára dohoda v koalícii, nesúhlasí len jeden poslanec za SNS.

To, že prezident SR vetoval zákon v celom rozsahu, považuje za politikárčenie.

Na snímke Andrej Kiska

S novelou zákona o štátnych symboloch súhlasí aj Kollár. Nemá síce podľa svojich slov problém s hokejkami na hokejových dresoch, zdá sa mu však, že niektorí umelci štátny znak naozaj hanobia a treba tomu predchádzať.

Bugár tiež opísal stav rokovaní o koaličných sociálnych balíčkoch. Most-Híd je podľa neho ochotný robiť kompromisy. “Momentálne sa hľadajú riešenia, ako čo najmenej zaťažiť rozpočet,” konštatoval s tým, že na prijatie zákonov je ešte dosť času.

Kollár súhlasí s návrhmi Mosta-Híd aj s príspevkom pre rodičov prvákov, ktorý predkladá Smer-SD, pretože podobný návrh predkladala aj Sme rodina. Návrhy SNS však považuje za nezmyselné.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Muži nás bijú a štát ich chráni. V Turecku sa konali protesty proti násiliu páchanému na ženách

Ženy v rôznych mestách Turecka vyšli v stredu do ulíc, kde požadovali ukončenie rodovo podmieneného násilia. Zároveň žiadali, aby Turecko zostalo členom...

India: Požiar v nemocnici usmrtil osem pacientov s koronavírusom

Požiar pripravil vo štvrtok nadránom o život osem pacientov s koronavírusom v nemocnici v meste Ahmadábád na západe Indie, informovali predstavitelia hasičského...

Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok

Holandské mestá Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok v niektorých rušných častiach mesta vrátane známej amsterdamskej uličky lásky Red...

Výbuch v Bejrúte bol nehoda, tvrdí minister obrany USA Esper

Americký minister obrany Mark Esper v stredu naznačil, že je presvedčený, že obrovský výbuch v libanonskom hlavnom meste Bejrút bol nehoda. Protirečil...

Vláda na “Kanároch” preplatí turistom všetky náklady spojené s koronavírusom

Regionálna vláda španielskych Kanárskych ostrovov v stredu oznámila, že preplatí turistom všetky náklady spojené s koronavírusom. Informovala o tom agentúra Reuters.

Mandáty by bolo spravodlivé priraďovať podľa veľkosti kraja a nie tak, že človeka na severovýchode Slovenska zastupuje poslanec zo Záhoria, myslí si Kaliňák

Vláda musí konať, záväzok zmeniť súčasný volebný systém na Slovensku z jej programového vyhlásenia znamená súčasť jej práce, hodnotí pre ParlamentnéListy.sk diskusiu na...

Od piatkovej polnoci sa uzatvoria zjazdy z bratislavského Prístavného mosta

O polnoci z piatka (7. 8.) na sobotu (8. 8.) sa v hlavnom meste uzatvoria zjazdy z Prístavného mosta z Petržalky v...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,417 Úmrtí 29 Uzdravení 1,777 Infikovaných 611 Last updated: 6. augusta 2020 - 08:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky