sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaSrí Lanka po ďalšom násilí na mešity a obchody zablokovala sociálne siete

Srí Lanka po ďalšom násilí na mešity a obchody zablokovala sociálne siete

Incidenty pravdepodobne vyprovokovala hádka na Facebooku, píše agentúra Reuters.    Miestni predstavitelia uviedli, že zadržali 38-ročného muža za jeho výhražný facebookový príspevok “Raz budeš plakať!”.

Počas nedele a pondelka v susednom okrese Kurunégala zadržala polícia aj skupinu mužov pre podozrenia z útokov na predajne vo vlastníctve moslimov, uviedli policajné zdroje. Obyvatelia prevažne tohto budhistického okresu následne podľa hovorcu armády požadovali ich prepustenie.

Počas útoku bolo poškodených niekoľko mešít a obydlí moslimov, uviedli predstavitelia politickej strany Srílanský moslimský kongres (SLMC). Presný počet zadržaných ani rozsah škôd však neboli bezprostredne známe.

Ide o najhoršie prejavy násilia od veľkonočných útokov, pri ktorých sedem samovražedných teroristov zaútočilo na dva katolícke a jeden protestantský kostol a na tri luxusné hotely v mestách Kolombo, Negombo a Battikalóa a zabili viac než 250 ľudí. K zodpovednosti za útoky sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS), vykonali ich však miestne zradikalizované moslimské skupiny.

Srí Lanka po útokoch v snahe zabrániť šíreniu dezinformácií dočasne zablokovala používanie sociálnych sietí. “Ďalšie blokovanie sociálnych médií je dočasným opatrením na zachovanie mieru v krajine,” uviedol generálny riaditeľ informačného odboru vlády.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:35 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img