- Reklama -
Úvod Aréna Bývalý šéf SIS kontakty s Vadalom nemal, ukázala kontrola

  Bývalý šéf SIS kontakty s Vadalom nemal, ukázala kontrola

  0
  Antonino Vadala (Autor: TASR)

  “Na dnešnom rokovaní výboru riaditeľ SIS predložil správu, ktorá vychádzala z veľmi podrobnej kontroly v rámci všetkých spravodajských sekcií v SIS. Záver tejto kontroly je taký, že SIS nemá žiadne poznatky o tom, že by bývalý riaditeľ mal mať akékoľvek kontakty s touto osobou,” povedal Grendel.

  [profiles title=”Profily na ParlamentniListy.cz:” ids=”1404″ ]

  Ozrejmil, že o predloženie výsledkov kontroly požiadal v súvislosti s medializovanými informáciami o prepojeniach Vadalu na bývalé vedenie spravodajskej služby.

  Informáciu o výsledku podľa jeho slov vzali na vedomie. “Spoliehame sa na to, že tá kontrola bola naozaj dôkladná,” dodal.

  Skonštatoval, že pre účely výboru je táto vec ukončená.

  “Ak by sa v budúcnosti ukázalo, či už prostredníctvom nejakých prepisov oficiálnych odposluchov z talianskej strany, že tie informácie sú mylné, určite sa k tomu vrátime,” povedal Grendel.

  Informácie o Vadalových kontaktoch na Slovensku priniesol denník Sme.

  Z Vadalovej komunikácie s policajtom v utajení podľa denníka vyplýva, že mal kontakty so slovenskými politickými predstaviteľmi.

  Mal mu tiež povedať, že do kúpy miest v slovenskej štátnej správe na polícii, colnici a v SIS investoval milión eur. Rovnako, že si kúpil vtedajšieho šéfa SIS Jána Valka. Ten odmieta, že bol s podnikateľom v kontakte.

  To, že mu mal posúvať informácie, považuje za absurdné.

  [relatedarticles title=”Písali sme:” articles=”311492,312285,312273,311858″ ]

  BEZ KOMENTÁRA

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu