utorok, 3 augusta, 2021
20.5 C
Bratislava
ÚvodArénaBritský minister zahraničných vecí žiada novú dohodu o brexite a nový vyjednávací...

Britský minister zahraničných vecí žiada novú dohodu o brexite a nový vyjednávací tím

Hunt uviedol, že návrh dohody, ktorý Mayová vyrokovala so zástupcami EÚ vlani v novembri, sa musí prerokovať nanovo. Dodal, že zmena by sa mohla týkať i tzv. írskej poistky (backstop).

EÚ znovuotvorenie dohody o vystúpení Británie z EÚ odmietla, pripomína Reuters. 

“Čo musíme spraviť, je mať nový vyjednávací tím. V tom tíme musí byť nielen vláda, ale aj DUP a ERG (Európska výskumná skupina, v ktorej sú zoskupení brexitoví stúpenci tvrdej línie). Myslím si, že by tam mal byť niekto zo Škótska a Walesu,” povedal Hunt.

“Ak majú vo vyjednávacom tíme patričné zastúpenie aj iné hlasy… myslím si, že potom môžete Bruselu ukázať dôveru, že rokujú s niekým, kto je schopný dosiahnuť dohodu,” uviedol Hunt.

Hunt sa chce uchádzať o post lídra Konzervatívnej strany po tom, čo premiérka Theresa Mayová minulý týždeň v piatok vyhlásila, že 7. júna plánuje odstúpiť z funkcie predsedníčky konzervatívcov a zostať prechodne úradujúcou premiérkou, kým si jej strana nevyberie nového lídra.

O dohode o brexite, ktorú s Bruselom vyrokovala Mayovej vláda, musí Dolná snemovňa britského parlamentu rozhodnúť do 31. októbra.

Súčasťou rokovaní o odchode Británie z EÚ chce byť aj predseda protieurópskej Strany brexitu (BP) a britský europoslanec Nigel Farage, ktorého strana získala vo voľbách do Európskeho parlamentu takmer 32 percent hlasov, čo je najviac zo všetkých politických subjektov v Spojenom kráľovstve.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 23:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -