štvrtok, 2 júla, 2020
29.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Blanár, Beblavý a Rajtár recenzovali svoje strany vo svetle eurovolieb. Zaznelo aj...

Blanár, Beblavý a Rajtár recenzovali svoje strany vo svetle eurovolieb. Zaznelo aj trochu sebakritiky

Blanár podotkol, že strana síce nevyhrala eurovoľby, ale skončila druhá a umiestnila sa najlepšie z parlamentných strán.

Podľa poslanca parlamentu Jozefa Rajtára (SaS) urobila SaS počas kampane k eurovoľbám chybu v komunikácii.

Víťazná koalícia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS) – Spolu dokázala podľa neho lepšie osloviť voliča.

“Sme krátko po európskych voľbách, čakajú nás vyhodnotenia, potrebujeme si pozrieť všetky výsledky, aby sme mohli objektívne povedať, čo je potrebné urobiť,” uviedol Blanár.

Opozičné strany, ktoré chcú prevziať moc v parlamente, podľa neho prehrali, nedostali podporu svojich voličov.

“Opozičné strany, ktoré dnes pôsobia v parlamente, prehrali, pretože nedokázali vyhrať. Vyhrala koalícia, ktorá bola zložená z dvoch mimoparlamentných strán,” vyhlásil.

Podľa Rajtára si treba vziať ponaučenie z výsledkov eurovolieb. “Musíme ešte viac ukázať svoje vnútorné kvality, ukázať ešte viac energie, náš program,” poznamenal.

SaS je podľa neho veľmi potrebná na politickej scéne, aby sa podaril zápas o charakter štátu. 

Koalícia PS – Spolu dokázala pred voľbami lepšie osloviť voliča, myslí si Rajtár. Dôvodom je podľa neho aj fakt, že voliči do koalície vkladali viac nádejí.

SaS urobila podľa Rajtára “trochu” chybu v komunikácii tým, že nedokázala svoje kvality odprezentovať tak, ako  by sa patrilo. “Niektoré výroky boli nešťastné,” doplnil. 

“Ak nám niečo vyhralo tieto voľby, tak to bola aktívna účasť tisícov ľudí na našej kampani,” reagoval na výsledky volieb do Európskeho parlamentu predseda mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia (OD) Miroslav Beblavý.

Koalícii PS – Spolu sa podľa neho podarilo zmobilizovať ľudí, ktorí cítili, že proeurópska myšlienka si zasluhuje svojich zástupcov a svoju obranu. Víťazstvo im zabezpečila aj myšlienka spájania, myslí si Beblavý.

“Dokázali sme to, že sme sa nielen spojili v koalícii, ale že táto koalícia ťahala za jeden povraz, mala jeden program, jeden štáb. (…) Dokázali sme vytvoriť nie takú koalíciu cez zuby, kalkulatívnu, ale naozaj sme vytvorili tím, myslím si, že ľudia to ocenili,” reagoval.

Blanár považoval za dôležité podotknúť proeurópsku orientáciu zvolených slovenských europoslancov. “Strany, ktoré získali mandáty, okrem dvoch mandátov, ktoré budú reprezentovať Slovensko v Európskom parlamente, sú jasne proeurópsky orientované,” uzavrel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Brusel žaluje Slovensko za nedodržiavanie ustanovení o environmentálnom hluku

Európska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že sa rozhodla postúpiť Súdnemu dvoru EÚ prípady Portugalska a Slovenska, pretože nezmapovali hluk a nevypracovali...

Výsluch exsudcu Sklenku pokračuje. Otázky mu kládli advokáti obvinených sudcov

Pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Nitre pokračuje už druhý týždeň výsluch bývalého sudcu Vladimíra Sklenku. Kým doteraz odpovedal na otázky...

Premiér Matovič: Najlepšie je zostať doma. Zoznam menej rizikových krajín kvôli koronavírusu sa zúži

Zoznam menej rizikových krajín sa zúži o Bulharsko a Čiernu Horu. Rozšíri sa o krajiny, ako Holandsko, Belgicko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko a...

Nitra: Zdieľané bicykle sa do ulíc mesta tak skoro nevrátia

Zdieľané bicykle sa v najbližších týždňoch do ulíc Nitry nevrátia. Víťaz výberového konania, česká spoločnosť Rekola Bikesharing, oznámila mestu Nitra, že v...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,700 +13 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 206 Last updated: 2. júla 2020 - 18:38 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky