utorok, 4 augusta, 2020
15.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Beblavý: Kiska urobil chybu, mal by urobiť sebakritiku, ale...

Beblavý: Kiska urobil chybu, mal by urobiť sebakritiku, ale…

Blanár zároveň odmietol medializované informácie, že sa predseda Smeru-SD Robert Fico nachádza v Izraeli v starostlivosti kardiológov.

“Strana Smer-SD má viac ako 70 okresných organizácií. Z tohto pohľadu jedna konkrétna organizácia z viac ako 70 vyjadrila svoj názor prostredníctvom bývalej pani europoslankyne Smolkovej a ja to vnímam z toho pohľadu, že bola dlhšie europoslankyňou a možno trochu z tej straníckej hierarchie vystúpila,” reagoval Blanár s tým, že aj krajskí predsedovia strany vnímajú kritiku len ako záležitosť tejto organizácie. 

Blanár potvrdil, že strana sa bude kritikou zaoberať. “Nie sme strana, ktorá by nejakým spôsobom zamlčovala tieto veci. Máme tam rôznorodosť názorov, čo je veľmi dôležité… Vítam, aby sme o všetkých veciach diskutovali. Som presvedčený o tom, že to tak bude aj do budúcna. Rešpektujeme názor každého člena. Dôležité je, akým spôsobom budeme vystupovať a riešiť veci,” uviedol.

“Strana Smer je v kríze a je to absolútne pochopiteľné, lebo to muselo prísť,” uviedol Jozef Rajtár z SaS a zopakoval, že strana odmieta spoluprácu so Smerom, aj keby sa v ňom zmenilo vedenie, pretože podľa Rajtára je strana “nereformovateľná”.

Podľa predsedu mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Miroslava Beblavého ide v Smere o súboj dvoch krídel, ktorý nie je o ideách, ale ide o “klasický súboj o koryto”.

Ani pre Spolu-OD nie je Smer prijateľný na vládnutie po prípadných zmenách vo vedení. Blanár zároveň odmietol medializované informácie o tom, kde sa Fico nachádza, ide podľa neho o mediálne hry.

Rajtár a Beblavý si vedia predstaviť prípadnú spoluprácu po parlamentných voľbách. Beblavý tiež hovorí o potrebe zmierenia liberálov a konzervatívcov.

“Rozprával som sa s Alojzom Hlinom (predseda mimoparlamentného KDH, pozn. TASR), myslím si, že mohli by sme nájsť kompromis aj tam,” uviedol s tým, že Spolu-OD rokuje o koaličnej zmluve do parlamentných volieb, ako aj o programe s mimoparlamentným Progresívnym Slovenskom. 

S prezidentom SR Andrejom Kiskom vidia podľa Beblavého názorovú a hodnotovú blízkosť, no prezident podľa neho vyjadril túžbu založiť si svoju stranu.

“Kiska urobil chybu v tom, ako financoval kampaň, mal by urobiť sebakritiku, ale nemyslím si, že je to diskvalifikujúce do politiky,” reagoval Beblavý.

Rajtár uviedol, že SaS pôjde do parlamentných volieb samostatne, ponúkne na kandidátke miesto Občianskej konzervatívnej strane (OKS), prípadne aj iným stranám, aby ich hlasy neprepadli.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Výbuchy v Bejrúte: Najmenej 50 mŕtvych a asi tritisíc zranených. Národná katastrofa, vyhlásil starosta

Najmenej 50 mŕtvych a približne 2750 zranených si vyžiadali dva mohutné výbuchy, ktoré otriasli v utorok libanonskou metropolou Bejrút, vyplýva z aktualizovaných...

ÚVZ odporúča zvážiť cestovanie do zahraničia i rodinné oslavy. A dodržiavať zásadu ROR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia, ako aj dodržiavanie preventívnych opatrení. Skonštatoval, že postupné uvoľňovanie opatrení a...

Bruncková: Proces výstavby nájomného bývania sa má zjednodušiť

Proces výstavby nájomného bývania z úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a dotácií z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR sa...

PRIESKUM: Na home office nabehlo 91 % firiem regiónu strednej a východnej Európy

Počas pandémie nového koronavírusu nabehlo na systém práce na diaľku zhruba 91 % nájomcov – firiem v regióne strednej a východnej Európy (CEE) vrátane...

Holý: Polícia začala riešiť Národný futbalový štadión

Polícia začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zneužitia právomoci verejného činiteľa v súvislosti s...

Ralph Lauren sa v 1. kvartáli prepadol do straty

Americký módny dom Ralph Lauren sa v uplynulom kvartáli prepadol do straty. Jeho tržby klesli viac ako analytici očakávali. Dôvodom boli blokády...

Bratislava: V DSS v mestských častiach platia naďalej prísne opatrenia

V domovoch sociálnych služieb (DSS) v bratislavských mestských častiach platia naďalej prísne hygienicko-epidemiologické opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Návštevy zatiaľ zakázané nie sú, zamestnanci...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,368 +14 Dnes Úmrtí 29 Uzdravení 1,771 Infikovaných 568 Last updated: 4. augusta 2020 - 22:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky