sobota, 23 januára, 2021
8.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Kiska nespáchal trestný čin, tvrdí nová posila dosluhujúceho prezidenta. Poznáme názov strany

Kiska nespáchal trestný čin, tvrdí nová posila dosluhujúceho prezidenta. Poznáme názov strany

Denník N informoval, že Kolíkova bude ďalším členom Kiskovej strany. Bývalá štátna tajomníčka na rezorte spravodlivosti to pre Denník N potvrdila v rozhovore.

V ňom okrem iného hovorila o spolupráci s Luciou Žitňanskou, v ktorej chce pokračovať aj z pozície političky novej strany. 

Na otázku, či ako právnička študovala prezidentov problém s daňami, reagovala kladne a zároveň  vysvetlila, prečo je presvedčená o tom, že Kiska podľa nej nespáchal trestný čin.  

“Z toho, čo viem, si dovolím tvrdiť, že nespáchal trestný čin, nebola naplnená subjektívna stránka trestného činu. Úplne absentuje jeho úmysel obohatiť sa na úkor štátu, či už takzvaným priamym úmyslom, že vedel, chcel, a preto to urobil, alebo takzvaným nepriamym úmyslom, že vedel, že to môže mať tento následok, a bol s tým uzrozumený. Som presvedčená, že žiadny úmysel nemal a z jeho konania je to jednoznačné, ” vysvetlila.

Mária Kolíková na archívnej snímke z roku 2011. (zdroj: TA SR)

V ďalšej nadväzujúcej odpovedi uviedla, že “v právnom štáte by mali byť jasné pravidlá, že vieme, čo je a čo nie je trestný čin.” A čo si pomyslí, keď Kisku obvinia? “Že sa stalo to, čo sa už šušká,” reagovala pre Denník N Kolíková.

Hattas vstup do Kiskovej strany zatiaľ nepotvrdil

Nitriansky primátor Marek Hattas uvažuje o vstupe do vysokej politiky. Momentálne podľa jeho slov vyhodnocuje ponuky rôznych politických strán. Už dlhšie sa v súvislosti s ním špekuluje, že má namierené do novej strany Andreja Kisku.

Hattas to však nepotvrdil.

Marek Hattas. (zdroj: TA SR)

„Tak, ako som už avizoval v médiách, zvažujem vstup do vysokej politiky. Vidím v tom obrovský zmysel, pretože tá komunálna politika je prepojená s tou národnou. Ale momentálne nepoviem, ktorá to bude strana. Tých ponúk bolo viacero a zvažujem, ktorú si vyberiem,“ uviedol Hattas.

Podľa jeho slov je vysoko pravdepodobné, že sa zúčastní už na budúcoročných parlamentných voľbách.

„Je to prirodzené. Myslíme si, že teraz je čas na to, aby aj vo veľkej politike boli ľudia, ktorí sú proeurópski, tolerantní a aby to Slovensko pohli ďalej. Netreba sa toho zľaknúť, treba to zobrať zodpovedne a tú zmenu, ktorú sme začali už v komunálnych voľbách, jednoducho treba dokončiť,“ dodal Hattas.

Strana sa má volať Za ľudí

Na ministerstvo vnútra doručili oznámenie o tom, že začínajú zbierať podpisy na vznik novej politickej strany Andreja Kisku. Jej názov je “Za ľudí”, informoval portál tvnoviny.sk.

Autor: Redakcia/TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 +1,785 Dnes Úmrtí 3,894 +93 Dnes Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 01:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky