streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Salvini v USA vyjadril blízkosť k vláde Donalda Trumpa

Salvini v USA vyjadril blízkosť k vláde Donalda Trumpa

 Salvini absolvoval vo Washingtone stretnutia s ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom a viceprezidentom Mikeom Penceom.

Americký viceprezident Pence po schôdzke s talianskym partnerom prostredníctvom Twitteru informoval o “skvelom stretnutí”, počas ktorého prediskutovali “vzájomne zdieľané priority Spojených štátov a Talianska”.

“Transatlantická aliancia je silnejšia než kedykoľvek predtým,” napísal Pence. 

Salvini a Pompeo “vyzdvihli hodnotu dlhodobého vzťahu Spojených štátov s Talianskom vrátane spojenectva v NATO a skupine G7”, napísalo po rokovaní americké ministerstvo zahraničných vecí.

Americký viceprezident Mike Pence (vpravo) sa rozpráva s talianskym vicepremiérom a ministrom vnútra Matteom Salvinim pred Bielym domom po ich stretnutí vo Washingtone 17. júna 2019. (zdroj: TA SR)

Salvini sa počas svojej tlačovej konferencie na pôde talianskeho veľvyslanectva vo Washingtone zameral najmä na tlmočenie “zdieľanej vízie” s vládou amerického prezidenta Trumpa v otázkach “Iránu, Venezuely, Líbye, situácie na Blízkom východe a práva Izraela na existenciu”, ako aj na “obavy v súvislosti s aroganciou Číny v priestore Európy a na africkom kontinente”.

Podobne ako Trump vyzval na dialóg s ruským prezidentom Vladimirom Putinom s cieľom “priviesť Moskvu bližšie k systému západných hodnôt, než aby sa dostala do náručia Pekingu”.

Líder talianskej krajne pravicovej strany Liga Severu (LN) odsúdil skutočnosť, že vláda v Ríme formálne neuznala za dočasného prezidenta Venezuely opozičného lídra Juana Guaidóa, ktorého uznali Spojené štáty i väčšina krajín v EÚ.

“Keby to bolo na mne, už by sme ho uznali,” povedal. Salvini, ktorého strana vyhrala v Taliansku májové voľby do Európskeho parlamentu, znova kritizoval “slabosť” Európskej únie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 10:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -