sobota, 16 októbra, 2021
9.5 C
Bratislava
ÚvodArénaRúhání očakáva, že USA budú čeliť dôsledkom narušenia vzdušného priestoru

Rúhání očakáva, že USA budú čeliť dôsledkom narušenia vzdušného priestoru

“Tento najnovší incident bolo opätovným porušením medzinárodných noriem,” vyhlásil prezident v nedeľu, keď sa v Teheráne stretol s predsedníčkou Medziparlamentnej únie Gabrielou Cuevasovou-Barronovou. “Keďže ignorovali naše varovania, museli sme ten dron zostreliť,” vysvetlil Rúhání a pripomenul, že štvrtková udalosť vyvolala ďalšie napätie v regióne Perzského zálivu.

“Z tohto dôvodu očakávame primeranú odozvu zo strany medzinárodného spoločenstva a jasné kroky proti tomuto druhu priestupkov,” vyjadril sa iránsky prezident.

Iránske sily zostrelili americký prieskumný dron po týždňoch eskalujúceho napätia medzi Washingtonom a Teheránom a sérii útokov na ropné tankery v Perzskom zálive. Incident vyvolal obavy z otvorenej vojenskej konfrontácie. Kým Washington trvá na tom, že k zostreleniu došlo nad medzinárodnými vodami, Irán tvrdí, že dron sa pohyboval v jeho vzdušnom priestore.

Americký osobitný splnomocnenec pre Irán v nedeľu vyzval “všetky národy, aby využili diplomatické úsilie a naliehali na Irán, aby deeskaloval situáciu a odpovedal na diplomaciu diplomaciou”. “Nemáme záujem o… vojenský konflikt s Iránom. Postavenie našich síl v danom regióne sme vylepšili pre čisto obranné účely,” citovala agentúra AFP vyjadrenie Briana Hooka pred novinármi v Kuvajte.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 07:31 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img