nedeľa, 11 apríla, 2021
11.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Poslanci odmietli návrhy ĽSNS: Týkali sa prezidenta aj volieb

Poslanci odmietli návrhy ĽSNS: Týkali sa prezidenta aj volieb

Poslanci chceli, aby za všetky ostatné trestné činy mohla byť hlava štátu trestne stíhaná.

“Dosiahne sa tým stav spoločnosti, kedy výkon funkcie prezidenta SR nebude motivovaný výsadami, ako je tomu dnes, ale reálnou túžbou a schopnosťou reprezentovať SR navonok i dovnútra v tom najlepšom svetle,” vysvetľovali poslanci v predkladacej správe.

Poslanci za ĽSNS tiež navrhovali v novele zákona o slobodnom prístupe, aby boli obce povinné zverejniť na svojom webovom sídle a na svojej úradnej tabuli zápisnice o priebehu a výsledku hlasovania vo volebných okrskoch na území obce.

Túto istú povinnosť chceli zaviesť aj pre okresné úrady v prípade zápisnice okresnej volebnej komisie. Chceli tiež, aby túto povinnosť mala aj štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Odôvodňovali to posilnením transparentnosti a možnosti kontroly výsledkov všetkých volieb a referend konaných na území SR. Plénum odmietlo aj novelu zákona o potravinách z dielne ĽSNS.

Cieľom návrhu zákona bolo zabezpečenie jednoznačnej informovanosti spotrebiteľa o tom, že potravinový výrobok obsahuje suroviny z geneticky modifikovaných organizmov.

Navrhovali tiež upraviť definíciu oprávneného prijímateľa investičnej pomoci tak, aby mohol štátnu investičnú pomoc získať len taký prijímateľ, ktorý plánuje zrealizovať investičný zámer minimálne v jednom z najmenej rozvinutých okresov na Slovensku.

Ani tento návrh zákona poslanci nepodporili.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 +589 Dnes Úmrtí 10,565 +78 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 11. apríla 2021 - 11:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -