nedeľa, 4 decembra, 2022
5 C
Bratislava
ÚvodArénaPlatil si farmár na protestoch komparzistov? Bolo to mediálne divadlo, upozorňuje agrorezort

Platil si farmár na protestoch komparzistov? Bolo to mediálne divadlo, upozorňuje agrorezort

Investigatívni novinári denníka Korzár, patriaceho pod vydavateľstvo Petit Press, vydávajúce aj denník SME, tento týždeň priniesli odhalenie, že na protestoch Iniciatívy poľnohospodárov v Bratislave nevystupovali farmári, ale komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom.

Ten im podľa zistení novinárov platil 70 eur na deň ak sa zúčastnili ako vodiči traktorov alebo 50 eur ak ako nevodiči. Traktory boli buď firiem Oravca alebo si ich ten prenajal.

Komparzisti, ktorých sa podarilo denníku Korzár stotožniť podľa fotiek na internete aj s ich zamestnávateľmi, si brali na obdobie protestov dovolenku.

Na snímke TA SR František Oravec.

František Oravec je pritom osoba, ktorá je stotožnená so závažnou trestnou činnosťou. Okresný súd Košice II. vo štvrtok 17. júna uznal jeho bratranca Marcela H. a odsúdil ho na päť rokov za pripravovaný výbuch pod autom a za poškodzovanie cudzej veci v štádiu prípravy v záujme svojho príbuzného Františka Oravca

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR upozorňuje verejnosť aj médiá, že Iniciatíva poľnohospodárov nikdy nepreukázala koho zastupuje, koľko hektárov pôdy jej členovia obhospodarujú, koľko majú hospodárskych zvierat, či sú vôbec skutoční poľnohospodári a ako prispievajú k zvyšovaniu potravinovej sebestačnosti Slovenska.

Patrik Magdoško (zdroj TA SR)

Spoluprácu s ňou odmieta čoraz viac poľnohospodárskych združení a zväzov. Na základe informácií denníka Korzár sa ukazuje, že protesty boli len divadlom na oklamanie novinárov, verejnosti a politikov.

Cieľom Oravca je v skutočnosti získanie vodnej elektrárne, čo prezentovali komparzisti na čele s Oravcom a Magdoškom na jednom z protestov pred Poľnohospodárskou platobnou agentúrou.

Agrorezort vyzýva médiá, aby v záujme odhalenia pravdy a zamedzenia zavádzania verejnosti Iniciatívou poľnohospodárov a jej predstaviteľmi Patrikom Magdoškom a Františkom Oravcom, informovali o konaní Oravca v súvislosti s touto elektrárňou.

Agrorezort totiž predpokladá, že podvedené boli aj médiá, ktoré na mediálne divadlo Oravca naleteli, dodal za agrorezort riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Vladimír Machalík.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -