sobota, 27 novembra, 2021
0.8 C
Bratislava
ÚvodArénaLGBTI v Rusku? Migranti? Putin v Osake opäť ´zjazdil´ liberálov: Povedal to...

LGBTI v Rusku? Migranti? Putin v Osake opäť ´zjazdil´ liberálov: Povedal to na rovinu

 Po skončení summitu G20 v japonskej Osake Putin vysvetlil, že vlny migrantov prichádzajúcich do Európy porušili práva domácich obyvateľov. Dodal, že výsledky volieb ukazujú, že ľudia chcú zmenu.

Nedávno v rozhovore pre denník Financial Times (FT) sa Putin vyjadril aj k postaveniu LGBT komunity v Rusku, pričom vyhlásil, že Rusko s ňou nemá žiaden problém, ale niektoré veci sú pre ruskú spoločnosť neprimerané a neprijateľné. 

V sobotu sa Putin k tomuto rozhovoru vrátil, keď vyhlásil, že “idea liberalizmu je mnohoraká. Vo všeobecnosti nespochybňujem jej príťažlivosť”. 

V súvislosti s tým však pripomenul dôsledky migrácie – napríklad to, že “v niektorých európskych krajinách rodičom hovoria, že ich dcéry by do školy nemali chodiť oblečené v sukni – z bezpečnostných dôvodov”. “To už má byť čo?” pozastavil sa Putin, pričom dodal, že liberalizmus sa akoby začal sám likvidovať.

Na snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a francúzsky prezident Emmanuel Macron počas stretnutia v rámci summitu G20 v japonskej Osake 28. júna 2019. (zdroj: TA SR)

Putin sa vrátil aj k polemike s britským spevákom Eltonom Johnom, ktorý ruského lídra kritizoval za to, že v rozhovore pre FT uviedol, že liberalizmus sa stal zastaraným. 

V sérii tvítov spevák napísal, že kategoricky nesúhlasí s názorom ruského vodcu, že myšlienka multikulturalizmu a definície viacerých pohlaví a sexuálnych orientácií v modernej spoločnosti sú zastarané a už neplatia.

Ruský prezident v sobotu v reakcii na to vyhlásil, že Elton John je brilantný ako spevák, ale vo veci práv komunity LGBT v Rusku sa veľmi mýli.

Putin v sobotu na tlačovej konferencii v Osake pripomenul, že v Rusku existuje zákon, ktorý je v niektorých krajinách vnímaný kriticky a týka sa zákazu propagovania homosexuality medzi neplnoletými osobami.

“Dajme človeku čas, aby vyrástol, stal sa dospelým a potom sa rozhodol, kto je. Nechajme deti na pokoji,” vyhlásil Putin na obranu tohto zákona.

Problém podľa neho spočíva v tom, že priaznivci liberálnych myšlienok agresívne vnucujú svoj názor väčšine.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 651,234 Úmrtí 14,177 Uzdravení 532,875 Infikovaných 104,182 Last updated: 27. novembra 2021 - 03:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img