Kauza vraždy Duckého: Rozhodnutie ukrajinských orgánov sa prekladá

  0
  Na archívnej sn z 13.júna 1997 Ján Ducký (uprostred) podpisuje v Bratislave Dohodu o poskytnutí úveru v sume 270 miliónov DEM so zástupcami bánk Citibank N.A. a Ing Barings so sídlom v Londýne. (Autor: TASR)

  “OS Bratislava I uznesením pribral do konania prekladateľa na realizáciu prekladu rozhodnutia a prípisu ukrajinských orgánov. Súd v tomto čase čaká na doručenie tohto prekladu. Až následne súd aj v zmysle obsahu tohto rozhodnutia ukrajinskej strany určí ďalší procesný postup v tejto trestnej veci,” uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

  Z vraždy bol na Slovensku obžalovaný Ukrajinec Oleg K. T.

  Ukrajinská strana 5. februára tohto roku vrátila súdne spisy spolu s rozhodnutím vyšetrovateľa zo 17. decembra 2018, ktorý zastavil trestné konanie voči menovanému z dôvodov, že skutok sa stal na území SR, nebola preukázaná spoluúčasť Olega K. T. a chýbali prvky trestnej činnosti.

  Ukrajinská strana, konkrétne Generálna prokuratúra (GP) Ukrajiny, však predtým dlhšie slovenské orgány neinformovala o stave vyšetrovania vraždy exministra. Ministerstvo spravodlivosti SR viackrát orgány susednej krajiny urgovalo.

  Slovenská strana celý prípad pred rokmi postúpila a spisový materiál zaslala ukrajinským justičným orgánom, keďže sa obžalovaný nedostavoval na pojednávania nižšieho bratislavského súdu.

  Prípad sa na Ukrajinu postúpil na základe žiadosti Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave. GP Ukrajiny prevzala trestné konanie voči Olegovi K. T. koncom leta 2010.

  Príslušné justičné orgány však slovenskú stranu nemuseli konkrétne informovať, pretože išlo o vnútroštátne trestné konanie Ukrajiny. OS BA I začiatkom júla 2010 nechal úradne preložiť do ukrajinského jazyka potrebné listiny.

  Išlo o veľmi rozsiahly spisový materiál. Olega K. T. začiatkom leta 2007 slovenská prokuratúra opäť obžalovala z vraždy Duckého. Zastreleného ho našli 11. januára 1999 vo vchode panelového domu na Bajzovej ulici č. 12 v Bratislave.

  Bol zastrelený štyrmi strelami z pištole kalibru 7,65 mm. Oleg K. T. obvinenia viackrát poprel. Podľa vlastných slov sa usiloval celú vec vyriešiť a na Slovensku sa chcel stretnúť s dcérou. Zdôraznil, že proti nemu nie je dôveryhodný svedok.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu