streda, 8 júla, 2020
18 C
Bratislava
Úvod Aréna Penta? Nebudem komentovať Matoviča. Drucker prehovoril pre PL.sk o svojej politickej ...

Penta? Nebudem komentovať Matoviča. Drucker prehovoril pre PL.sk o svojej politickej budúcnosti

Za akého politika sa považujete?

Nebol som nikdy členom žiadnej strany, ale bol som ministrom vo vláde ako nominant strany Smer. Bolo to moje rozhodnutie a tam som aj ako politik vznikal a nebudem tvrdiť iné. Považujem sa za normálneho človeka, ktorému sú blízke hodnoty ako ľudskosť a spravodlivosť. Viem, že ako jednotlivci nie sme rovnakí.

Niekto má nejaké danosti, iný ich nemá a má iné, a nie všetci sme schopní rovnako využiť každú príležitosť. Preto verím, že treba budovať spoločnosť, ktorá nám pomáha, formuje a ochraňuje a v ktorej nám záleží na vzájomnej solidarite.

 

Robert Fico vás v reakcii na vaše video nazval typickým kaviarenským liberálnym politikom. Ako to je s kaviarňou a ako s tým liberálom?

Myslím, že som sa dostatočne vyjadril v predchádzajúcej vete. 

 

Fico sa vás nebojí, nie ste vraj pre neho konkurenciou. Podľa politológov môže vaša strana čerpať hlasy práve medzi voličmi Smeru. Myslíte si, že Fico bude svoje slová ľutovať?

Snažil som sa aj v minulosti nekomentovať politické vyhlásenia iných politikov a radšej sa venovať vlastnej komunikácii. 

 

Váš projekt prichádza v čase vzniku iných strán a platformy. Nie je to zle načasované? Respektíve, čo by ste povedali k termínu volieb a čo stihnete v rámci strany do toho času vybudovať?

Je predčasné hovoriť o strane, ale platí, že každý, kto sa chce zúčastniť najbližších parlamentných volieb, toho času už pred sebou veľa nemá.

 

Rokovali ste o možnej spolupráci aj s premiérom Petrom Pellegrinim?

Nie.

 

Chceli by ste ho do strany?

Rozumiem ľúbivosti takejto novinárskej otázky, ale myslím, že pán premiér Pellegrini je dostatočne aktívny v komunikácii vrátane tejto témy.

 

Cez leto idete do regiónov. Čo od toho očakávate?

To, čo chcem teraz robiť, je, že chcem byť počas leta v regiónoch a debatovať s ľuďmi o programových návrhoch, konkrétnych riešeniach. Isto, ak budeme hovoriť o problémoch individuálne, každý budeme možno vidieť niečo špecifické.

Ale sú tu mnohé spoločné problémy a nestačí ich dookola pomenovávať. Treba prísť s konkrétnymi návrhmi, ako ich riešiť a o tom by som chcel s ľuďmi hovoriť. 

 


Ste pripravený aj na výčitky, že kandidujete proti Smeru? Aká by mala byť vaša strana? Viete o nej už niečo prezradiť?

Moje prípadné pôsobenie v politike som viackrát komentoval slovami, že to nevylučujem a ak by to malo byť prínosné, pôjdem do toho. Dnes mám pocit, že mnohí ľudia nenachádzajú alternatívu pre seba v ideách, programoch a konaní doteraz existujucich strán a aj preto vznikajú nové.

Som presvedčený, že je potrebné sa viac orientovať na konkrétne riešenia a menej sa venovať iba emotívnemu popisovaniu problémov. Občania, prirodzene, od politikov očakávajú reálne výsledky. Divadlo dlhodobo nestačí.

 

S ktorými stranami by ste si vedeli predstaviť spoluprácu? Uvažujete s niektorou stranou aj o predvolebnej spolupráci? Ak áno, v akej forme?

V súčasnosti, keď neexistuje ani strana, to považujem za neprimerané, ako sa vraví “porcovať už prasa”. Viem však vylúčiť z môjho hodnotového nastavenia akúkoľvek spoluprácu či podporu ľuďom, ktorí presadzujú extrémizmus alebo s ľuďmi, ktorí v princípe neuznávajú slobodu. 

 

Vo videu ste hovorili, že chcete pomôcť mladým rodinám. V čase, keď Smer chce zvýšiť rodičovský príspevok o 150 eur. Ako chcete na to reagovať? Čo chcete ponúknuť vy?

Mám rád Slovensko a je pre mňa darom, že tu môžem žiť. A aj mojou povinnosťou je snažiť sa zveľaďovať Slovensko, veď tu žijeme a žiť chceme. Chýba nám vyššia pôrodnosť. Potrebujeme deti, tých, ktorí tu budú žiť, formovať spoločnosť a reprezentovať národ.

Potrebujeme celoživotné riešenia, aby mladí ľudia mohli chcieť mať viac detí a dokázali sme ich za to oceniť.

 

Spoliehate sa na prieskumy dôveryhodnosti. Tie osobné sa nemusia preniesť na stranícke, to je vidieť aj u Andreja Kisku. Ako sa to budete snažiť prepojiť?

Nespolieham sa na prieskumy a súhlasím s tým, čo hovoríte.

 

Čo hovoríte na Igora Matoviča a jeho presvedčenie o sprisahaní, ktorého hýbateľom je Penta, tajným vykonávateľom sú noviny a cieľom je spojiť Kisku, PS-Spolu, vás a Smer bez Fica do budúcej koalície, ktorá má zachrániť zadok Jaroslavovi Haščákovi. 

Ako som už uviedol, nezvyknem komentovať takéto reči a zvlášť u tohto pána, ktorý svoju politickú kariéru nepostavil na riešeniach pre ľudí, ale na častých výmysloch a fabuláciách.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

V USA zaznamenali viac ako tri milióny pozitívnych testov na COVID-19

Vyše tri milióny Američanov mali doposiaľ pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19, oznámil v stredu americký viceprezident Mike Pence. Informovala o tom...

Trnava: Korona zasiahla aj jaskyňu Driny

Zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR v stredu navštívili jaskyňu Driny v okrese Trnava. Ako mnohé z iných slovenských atrakcií, aj tá čelí poklesu návštevnosti....

Krajniak: Vláda rokovanie o predĺžení Prvej pomoci pre firmy a SZČO prerušila

Vláda v stredu prerušila rokovanie o návrhu ministerstva práce na predĺženie projektu Prvá pomoc, ktorý má prispieť k udržaniu pracovných miest na...

Európsky parlament: Merkelová vyzvala na rýchlu dohodu o pláne ekonomickej obnovy EÚ

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu popoludní v bruselskom sídle Európskeho parlamentu (EP) predstavila plány nemeckého predsedníctva v Rade Európskej únie a...

V bratislavskej nemocnici podali prvýkrát pacientovi liek s účinnou látkou remdezivir

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) sa prvýkrát podal pacientovi liek s látkou remdezivir, ktorý zabraňuje množeniu koronavírusu v tele človeka. Informovala o...

Blanár: Korčok uznaním Guaidóa prekročil svoje kompetencie

Uznaním Juana Guaidóa ako dočasného prezidenta Venezuelskej bolívarovskej republiky prekročil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) svoje kompetencie....

NDS zrušila verejné obstarávanie na R2 s tunelom Soroška

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v stredu zrušila verejnú súťaž na zhotoviteľa rýchlostnej cesty R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou, ktorej súčasťou je...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,798 +31 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,473 Infikovaných 297 Last updated: 8. júla 2020 - 23:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky