pondelok, 6 júla, 2020
20.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Oponuje Bugárovi, aj keď je v klube Mostu: Koalícia si neplní úlohy,...

Oponuje Bugárovi, aj keď je v klube Mostu: Koalícia si neplní úlohy, trvá na svojom Fedor

“Dokument je pre mňa mimoriadne dôležitý na to, aby som vedel vyhodnotiť, že si vládna koalícia plní programové vyhlásenie vlády,” skonštatoval Fedor.

Podľa svojich slov si nie je istý tým, či má koalícia dostatok “energie” na to, aby pretlačila SNS, ktorá nesúhlasí s niektorými formuláciami v stratégii.

Keďže vláda dokumenty schválila, nevidí dôvod na to, aby tak neurobila aj “fungujúca vládna koalícia” v parlamente. Podľa Bugára bolo zvykom, aby dokumenty schválil aj parlament, zdôraznil však, že je to vládny materiál a platí.

“Keby neplatil, už dávno by bol v národnej rade,” povedal. S názorom Fedora nesúhlasí. Vláda má podľa jeho slov vlastný program a na jeho základe boli tieto materiály schválené. “Pre vládu je to záväzný materiál,” dodal.

Predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Anton Hrnko (SNS) povedal, že navrhovali zmenu niektorých “neprijateľných” formulácií.

“Niektoré krajiny, s ktorými sme mali tradične dobré vzťahy, sú označované ako potenciálne nebezpečenstvo pre Slovensko, čo nie je pravda,” vysvetlil s tým, že zmeny by výrazne nezmenili bezpečnostnú a zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska.

Zdôraznil, že otázka bezpečnosti je otázkou štátu a v zmysle zákona predkladá bezpečnostnú stratégiu parlamentu vláda, nikto iný.

Heger nevidí problém v tom, aby dokumenty schválil aj parlament. “Realitu všetci vidíme, nie je dôvod si pred tým zatvárať oči. Sme súčasťou Aliancie, vidíme, ako sa Ruská federácia správa,” doplnil s tým, že stratégia je dobre zadefinovaná, odráža skutočný stav a kladie reálne východiská.

Dodal, že informácie o hrozbách z Ruska sa objavili aj v správe o činnosti Slovenskej informačnej služby.

Vláda SR schválila Obrannú stratégiu SR a Bezpečnostnú stratégiu SR jednohlasne v októbri 2017. Bezpečnostná stratégia je verejným dokumentom v oblasti bezpečnostnej politiky štátu.

Reflektuje prepojenosť vnútornej a vonkajšej dimenzie bezpečnosti, teda aj potrebu komplexného prístupu k bezpečnostnej politike.

Kľúčovým prvkom je kontinuita proeurópskej a proatlantickej orientácie bezpečnostnej politiky SR, založenej na širokej politickej zhode.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Scenáre politického vývoja diplomovky? Od pohodlného variantu až po machiavellistický štýl. Rozoberá politológ Lenč

Kauza plagiátorstva pri diplomovke môže mať viacero pokračovaní. Od postupného odchodu dostratena až po odchod Kollára z koalície. Pre ParlamentnéListy.sk načrtol tri možné scenáre vývoja politológ Jozef...

Macron vymenuje novú vládu v pondelok

Francúzsky prezident Emmanuel Macron chce predstaviť nový kabinet v pondelok. Pre agentúru Reuters to potvrdili dva nemenované zdroje z Elyzejského paláca.

Grécko pozastaví vstup srbským občanom na svoje územie

Grécko v snahe obmedziť šírenie nového koronavírusu počas turistickej sezóny pozastaví srbským občanom do 15. júla vstup na svoje územie. V nedeľu...

Izrael sprísni opatrenia pre spomalenie šírenia koronavírusu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu upozornil, že na spomalenie šírenia nového koronavírusu budú zrejme potrebné rozsiahlejšie opatrenia. „Sme...

Chorvátske voľby: Podľa exit pollu najviac hlasov má vládnuca HDZ

Vládnuca konzervatívna Chorvátska demokratická únia (HDZ) získala v nedeľňajších predčasných parlamentných voľbách najviac hlasov. Vyplýva to z exit pollov, o ktorých informovali...

Bödöra po 10 hodinách rozhodovania sudca prepustil

Aktualizovaná správa Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra nevzal sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban pre obvinenie v kauze Dobytkár do...

Stiahnu chvost. Matovič komentuje postoj SaS a Za ľudí ku Kollárovi

„Keď chceme, aby táto koalícia vydržala, Sme rodina musí zostať v koalícii," vyhlásil premiér. Je totiž presvedčený, že v prípade odvolania Kollára...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,764 +15 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 270 Last updated: 6. júla 2020 - 03:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky