Loď Alex s migrantmi zakotvila na ostrove Lampedusa aj napriek Salviniho zákazu

  0
  Na snímke taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini počas prejavu na zhromaždení pri príležitosti vytvorenia aliancie európskych nacionalistických strán, ktorú inicioval v Miláne 18. mája 2019. (Autor: TASR)

  “Vzhľadom na neznesiteľnú hygienickú situáciu na palube loď Alex vyhlásila 'stav núdze' a smeruje do prístavu v Lampeduse, na jediné možné bezpečné miesto, kde môže zakotviť,” tvítovala predtým humanitárna organizácia, ktorej loď zachránila vo štvrtok pri brehoch Líbye skupinu 54 migrantov plaviacich sa na gumenom člne. 

  Aktivisti chceli s plavidlom zakotviť na talianskom ostrove Lampedusa. Na základe ministerského dekrétu jej však bol zakázaný vstup do talianskych teritoriálnych vôd. V piatok organizácia uviedla, že jej plavidlo stále kotví neďaleko Lampedusy.

  V snahe zamedziť tomu, aby plavidlo uviazlo na mori Malta vo štvrtok večer oznámila, že po dohode s Talianskom prijme 54 migrantov z paluby lode. Výmenou za to Rímu odovzdá rovnaký počet migrantov, ktorí sa už nachádzajú na Malte. 

  Mediterranea Saving Humans však v piatok uviedla, že migrantov na Maltu neprevezie. Zdôvodnila to veľkou vzdialenosťou a nepriaznivým psychologickým stavom migrantov na palube lode kotviacej pri Lampeduse.

   

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu