sobota, 16 januára, 2021
-2.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Tragédia lode s africkými migrantmi bude zrejme jednou z najhorších: Počet obetí...

Tragédia lode s africkými migrantmi bude zrejme jednou z najhorších: Počet obetí stúpol

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie tuniského Červeného polmesiaca. K zverejneniu novej bilancie došlo po tom, ako tuniská pobrežná stráž našla vo štvrtok ďalších 38 tiel.  

Podľa Červeného polmesiaca počet obetí však pravdepodobne presiahne 80, čím by sa tento prípad stal jedným z najhorších lodných nešťastí týkajúcich sa migrantov. 

Preživší pobrežnej stráži minulý týždeň povedali, že na palube lode sa nachádzalo 86 ľudí. lavidlo sa potopilo neďaleko mesta Džardžís na juhovýchode Tuniska pri pokuse dostať sa z Líbye do Európy. 

Tuniskí rybári zachránili na mieste štyroch ľudí, jeden z nich zomrel neskôr v nemocnici, uviedol minulý týždeň Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). 

Západné pobrežie Líbye je hlavným východiskovým bodom pre migrantov smerujúcich do Európy. Ich počet však poklesol, odkedy Taliansko i Európska únia zintenzívnili podporu líbyjskej pobrežnej stráže. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 +2,045 Dnes Úmrtí 3,417 +55 Dnes Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 16. januára 2021 - 10:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky