streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Toto nepovolím! Minister Gál rozhodol o Rusovi podozrivom z terorizmu

Toto nepovolím! Minister Gál rozhodol o Rusovi podozrivom z terorizmu

Podnikateľ Vinogradov je podozrivý z terorizmu a iných trestných činov. Ako sme v minulosti informovali, ruského podnikateľa NAKA zatkla ešte vlani 21. júla na konských pretekoch v Šamoríne. 

Moskva ho totiž viní z podvodu v rokoch 2007 až 2009.  Trestné oznámenie na Vinogradova mali podať dvaja oligarchovia v súvislosti s obchodnými spormi.

Podnikateľ Vinogradov je podozrivý z terorizmu a iných trestných činov.

“Dôvodom pre nevydanie pána Vinogradova sú dôvodné obavy, že trestné konanie v dožadujúcom štáte nezodpovedalo alebo by nezodpovedalo zásadám článku 6 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd (paragrafu 510 odseku 2 písmena a) Trestného poriadku) a že vyžiadaná osoba by v dožadujúcom štáte bola vystavená prenasledovaniu pre jej politické názory, alebo že by sa z týchto dôvodov zhoršilo jej postavenie v trestnom konaní alebo pri výkone trestu odňatia slobody (paragrafu 510 odseku 2 písmena b) Trestného poriadku),” spresnila ďalej hovorkyňa Ministerstva spravodlivosti SR.

Minister Gál bol poslednou inštanciou, ktorá mala rozhodnúť o vydaní Vinogradova na trestné stíhanie do Ruska. Tomu predchádzala analýza spisového materiálu.

Predtým na začiatku marca tohto roku Najvyšší súd (NS) SR v zamietol sťažnosť voči minuloročnému rozhodnutiu Krajského súdu v Trnave, ktorý pripustil jeho vydanie na trestné stíhanie v Ruskej federácii.

Krajský súd v Trnave vo veci vydania rozhodol koncom novembra minulého roka. Podnikateľ, ktorého slovenská polícia zadržala na základe medzinárodného zatykača minulý rok, voči rozhodnutiu trnavského súdu podal sťažnosť.

V minulosti vypovedal o úplatkoch pre vysokopostavených predstaviteľov ruskej vlády.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 10:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -