Chmelár zakladá stranu: Má to byť radikálna alternatíva. Poznáme názov, chce sa zamerať na týchto voličov

  0
  Eduard Chmelár (Autor: TASR)

  Na registráciu hnutia potrebuje vyzbierať aspoň 10.000 podpisov od občanov. Zbieranie podpisov už oznámil ministerstvu vnútra. Budúcoročné parlamentné voľby budú podľa neho najdôležitejšie od roku 1989.

  Mieni sa zameriavať najmä na nízkopríjmové skupiny

  “Budú sa nanovo rozdávať karty a určovať smerovanie štátu na dlhé roky, ak nie desaťročia,” poznamenal s tým, že chce ponúknuť radikálno-demokratickú alternatívu voči dnešnej podobe kapitalizmu.

  “Je znepokojujúce, že ľudia, ktorí odmietajú súčasnú skorumpovanú a zdiskreditovanú vládu, no desia sa predstavy, že kormidlo tohto štátu prevezme Kiska s Trubanom, Beblavým, Sulíkom, Hlinom a Matovičom, pričom kurz sa otočí prudko doprava, nemajú reálnu ľavicovú alternatívu,” vysvetlil.

  Mieni sa zameriavať najmä na nízkopríjmové skupiny.

  “Na mladé rodiny s deťmi, na robotníkov, ľudí so zdravotným postihnutím a dôchodcov, na všetkých, ktorých hlas dostatočne nepočuť a ktorí zvádzajú svoj každodenný boj o dôstojnosť, rovnosť a neraz aj prežitie. Práve tých zasiahnu dôsledky klimatickej zmeny najviac a my chceme, aby boli náklady rozložené spravodlivo,” uviedol neúspešný kandidát na prezidenta vo svojom obsiahlom statuse.

  Eduard Chmelár sa už v roku 2015 pokúšal založiť hnutie Solidarita, ekológia, nenásilie (SEN). Malo spájať myšlienky demokratickej ľavice, zelenej politiky a mierového hnutia. Jeho ambíciou bolo okrem iného obmedzenie moci oligarchie.

  Ministerstvo vnútra (MV) SR však hnutie registrovať odmietlo, a to pre nájdené nedostatky pri overovaní hárkov.

  Týkalo sa to napríklad neexistujúcich čísiel občianskych preukazov, čísiel preukazov vydaných inej osobe ako tej, ktorá bola na podpisovom hárku, ale tiež čísiel skartovaných, stratených a odcudzených preukazov vydaných iným ľuďom ako tým na zozname.

  Odmietnutie registrácie označil Chmelár za politicky motivované.

  - Reklama -