Je leto, veľa tém sa zneužíva, začal Danko tlačovku. A takto to rozbalil

  0
  Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko počas tlačovej besedy pred parlamentom na snímke z videa televízie TA3 (Autor: TA3)

  Tridsaťmetrový stožiar

  Požiadavka bola, aby bol stožiar taký vysoký, ako je „technicky najviac možné“. Vysvetlil predseda parlamentu, prečo bude stožiar taký vysoký.

  Výška stožiara, na ktorom bude slovenská vlajka, bude 30 metrov.

  „Na to som povedal, že stožiar pred maďarským parlamentom má 27 metrov,“ objasnil „spontánne porovnávanie“ Danko.

  Nový stožiar bude stáť pred budovou slovenského parlamentu. Zdroj: TASR

  Celkové náklady na jeho výstavbu budú zhruba 34-tisíc eur plus DPH, uviedol. Sám predseda parlamentu prispel sumou 9000 eur.

  Dokončiť sa má do 1. septembra.

  Jeho stavba bola podľa predsedu NR SR potrebná preto, lebo pamiatkarom prekáža stožiar na Bratislavskom hrade („uchytenie je nešťastné, môže niekomu ublížiť“) či budove parlamentu.

  Rovnako sa kritizovala aj čestná stráž, dnes si už ľudia na to zvykli. „Som zvyknutý na kritiku,“ obhajoval stavbu Andrej Danko.

  „Ak sa novému predsedovi parlamentu nový stožiar nebude páčiť, tak ho môže demontovať,” píše vo svojom facebookovom statuse Andrej Danko.

  Zdroj: Facebook/Andrej Danko 

  Cséfalvayová cestuje veľa

  „Nie je to nič osobné, mám k nej prirodzenú úctu a rešpekt,“ uviedol ku kauze zrušenej pracovnej cesty predsedníčky Zahraničného výboru NR SR Kataríny Cséfalvayovej do Grurzínska a odkázal na dnes (17. 7.) zverejnený prehľad pracovných ciest.

  Podľa Danka sa poslankyňa v krátkom čase „aj tak rozhodne opustiť koalíciu“ a niekoľkokrát opäť potvrdil, že nič osobné v tom nie je.

  Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) Zdroj: TASR

  Podpora pochodu

  „Od roku 2014 som spolupracoval s Andrejom Chromíkom, veľa vecí sa nám podarilo, podpísal som určité vyhlásenia, takže moje prirodzené vyjadrenie je podpora pochodu Hrdí na rodinu,“ vyslovil sa jednoznačne k podpore jedného z dvoch nadchádzajúcich pochodov.

  Zároveň dodal, že čiastkové priznanie práv homosexuálom nepripúšťa, lebo by sa tým otvorila Pandorina skrinka.

  Nech konajú podľa svedomia

  K návrhu poslanca Petra Kresáka o odobraní prezidentských výhod pri vstupe do politiky skonštatoval, že možno ide len o osobnú iniciatívu Kresáka.

  „Skôr je to morálna otázka na Andreja Kisku, aké tituly si nechá, keďže sa rozhodol ísť do politiky, je to skôr výzva naňho,“ skonštatoval predseda SNS, ktorý by sa na mieste exprezidenta týchto výhod vzdal.

  Andrej Kiska  Zdroj: TASR

  - Reklama -