Gratulujem, Lucia. Napísal Sulík svojej europoslankyni. Môže s ňou ešte počítať? Nicholsonová hovorí o novej situácii

  0
  Podpredsedníčka NR SR a poslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová a líder SaS Richard Sulík (Autor: df)

  Europoslankyňa pre TASR uviedla, že kandidatúru do NR SR zvažovala, avšak priznala, že “jej zvolenie je pre ňu novou situáciou, ktorú nečakala, váži si ju”, a preto akékoľvek ďalšie aktivity vzhľadom na domácu politiku bude reflektovať v súvislosti s novou funkciou na pôde EP.

  “Gratulujem Lucia,” napísal Sulík na sociálnej sieti.

  Sulík ešte pred zvolením Ďuriš Nicholsonovej za šéfku výboru pre TASR povedal, že s ňou na kandidátke strany ráta. “Je to dobrý postup v tom, že Lucia chce otestovať, kde ju jej voliči chcú radšej vidieť.

  Povedala, že ak dostane viac krúžkov, ako dostala v roku 2016, ešte by sa aj do národnej rady vrátila. Dala svojim voličom na výber,” skonštatoval v pondelok (15. 7.). Tento postup sa Sulíkovi zdá korektný.

  Europoslankyňa zároveň koncom júna podala žiadosť o pozastavenie členstva v SaS. Uviedla, že sa snaží skĺbiť princípy a hodnoty s tými, aké má dnes SaS.

  “Vypýtala som si voľno, aby som zistila, či do seba ešte zapadáme,” spresnila. Republiková rada strany sa má jej žiadosťou zaoberať na svojom zasadnutí 30. júla.

  Šéf SaS nevedel povedať, ako dopadne jej rozhodovanie. “Nech zhodnocuje, uvidíme, ako to dopadne. Na motívy sa musíte spýtať jej,” odkázal Sulík.

  Slovenskú europoslankyňu zvolili za predsedníčku Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti vo štvrtok. Pôvodne bola za šéfku tohto výboru nominovaná bývalá poľská premiérka a teraz europoslankyňa Beata Szydlová.

   

   

  - Reklama -