Aj homosexuál má matku, otca. Všetci tvoríme rodinu, som za jej ochranu, prihovára sa slovenská prezidentka

  0
  Zuzana Čaputová (Autor: TASR)

  „Rešpektujem právo oboch komunít uplatniť svoju slobodu prejavu,“ napísala včera Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

  Zároveň však považuje za potrebné nezostať ticho a rovnako naliehavo upozorniť na potrebu zlepšenia situácie práv ľudí hlásiacich sa k LGBTI komunite, ako aj na potrebu zlepšenia podmienok pre podporu a ochranu všetkých rodín na Slovensku.

  „Všetci rodičia chceme pre naše deti to najlepšie a neustále sa obávame, či majú naozaj všetko, čo potrebujú,“ píše prezidentka SR.

  Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová 

   

  Už dávnejšie ju vraj veľmi zaujala otázka: Ak by sa dcéra zamilovala do inej ženy, v akej krajine by si chcela, aby sa to stalo?

  Prezidentka SR vysvetľuje: „Veľmi sa mi žiada povedať Slovensko. Samozrejme, je to hypotetická otázka, ale podnetná na uvažovanie. Pre svojich blízkych chcem len to najlepšie, a preto chcem, aby sa za akýchkoľvek okolností mali dobre a žili v otvorenej a férovej spoločnosti.“

  Zuzana Čaputová chápe túžbu ľudí, ktorých city smerujú k osobám rovnakého pohlavia, aby sme žili v spoločnosti, ktorá sa k nim bude správať férovo, … žiť si svoj život slobodne tak, aby boli šťastní a spokojní.

  Prezidentka SR zároveň chápe aj obavy ľudí o stav našich rodín.

  „Som za ochranu rodiny pred tým, čo ju ohrozuje. A to sú hlavne zlé sociálne a ekonomické podmienky, nízke mzdy alebo rodiny, ktoré sú nevyhnutnou prácou rodičov v zahraničí rozdelené.“

  Podľa nej až príliš často neľahká životná situácia v rodine vyústi v jej rozpad. Preto musíme rodiny chrániť.

  „Chápem aj strach o rodinu v rovine hodnôt, ktoré ju chránia. Chcem však povedať, pomáhajme rodinám a nebojme sa o ich hodnoty.

  Aj homosexuálne orientovaní ľudia majú matky a otcov, dedkov a babky – rodinu, na ktorej im záleží, rovnako ako nám všetkým,“ zdôrazňuje slovenská prezidentka.

  Na piatkové divadelné predstavenie v Novej Cvernovke cestovala prezidentka električkou. Zdroj: TASR

   

  Láska k blížnym dokáže spájať

  Chápe obavy mnohých z vás z inakosti, zároveň však vysvetľuje, že láska k blížnym je to, čo ľudí dokáže spájať.

  „Všetci predsa tvoríme jednu veľkú rodinu a nesmieme sa nechať rozdeľovať a polarizovať.

  Želám si, aby sme sa vedeli navzájom počúvať a našli pre druhého viac znášanlivosti a ohladuplnosti,“ vyslovuje prianie.

  „Potom nezostaneme zaseknutí v sporoch, ale budeme môcť s otvorenou mysľou pozerať na riešenia problémov, ktoré nás na Slovensku najviac trápia,“ dodáva prezidentka SR.

  - Reklama -