piatok, 3 júla, 2020
24.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Pompeo sa v Mexiku poďakoval za úsilie v otázke nelegálnej migrácie

Pompeo sa v Mexiku poďakoval za úsilie v otázke nelegálnej migrácie

Pompeo sa v tomto duchu vyjadril počas svojej návštevy Mexika a rokovania s tamojším šéfom diplomacie Marcelom Ebrardom deň pred termínom, ktorý Washington stanovil na posúdenie pokroku v tejto oblasti, píše agentúra DPA.

“Podľa prvých náznakov” sa zdá, že úsilie Mexika “vedie k zníženiu prílevu nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú na južnú hranicu USA”, píše sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničných vecí.

“Minister Pompeo sa poďakoval ministrovi zahraničných vecí Ebrardovi za zvýšené úsilie pri zaisťovaní prisťahovalectva v Mexiku,” dodalo ministerstvo.

Agentúra DPA pripomenula, že v pondelok uplynie lehota, ktorú dal americký prezident Donald Trump 7. júna Mexiku, aby podniklo kroky na zastavenie prílevu nelegálnych migrantov.

Medzi opatreniami proti migrácii Mexiko napríklad nasadzuje na svoje hranice s USA a Guatemalou armádu. Americká pohraničná stráž zaevidovala v júni o 28 percent migrantov menej než ich bolo v máji.

Vrcholové stretnutie diplomatov v Mexiku potvrdilo, že vzťahy medzi Washingtonom a Mexikom sa od začiatku júna značne upokojili.

Prezident Trump vtedy svojmu južnému susedovi pohrozil clami, pokiaľ by nekonal dôrazne v otázke zmiernenia prílevu migrantov, zhodnotila agentúra AP.

Pompeo neskôr v nedeľu z Mexika odcestoval na návštevu Salvádoru. Mexiko dosiahlo v otázke migrácie “skutočný pokrok”, povedal Pompeo na tlačovej konferencii v San Salvadore.

Šéf americkej diplomacie navštívil Mexiko a Salvádor v rámci svojho regionálneho turné, počas ktorého už rokoval s predstaviteľmi v Argentíne a Ekvádore.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Demänovská Dolina vyhlásila po zosuve svahu na cestu II/584 mimoriadnu situáciu

Obec Demänovská Dolina v okrese Liptovský Mikuláš vyhlásila mimoriadnu situáciu po zosuve svahu na cestu II/584, ktorý zapríčinila prívalová voda. TASR o tom...

VIDEO Fico: Rozvrat právneho štátu v podobe bláznivej vlády Matoviča. Neexistuje dôvod na väznenie Kičuru

Neexistuje dôvod na to, aby bol bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán Kičura vo väzbe. Tvrdí to predseda Smeru-SD...

Rozhodnutie o registrácii lieku na COVID-19 platí aj pre Slovensko

Piatkové rozhodnutie Európskej komisie o podmienečnej registrácii lieku na ochorenie COVID-19 s účinnou látkou remdezivir je automaticky platné vo všetkých členských štátoch...

Matovič: Slovensko neplánuje zaradiť Česko na zoznam nie bezpečných krajín

Krajinám Vyšehradskej štvorky (V4) sa podarilo zvládnuť situáciu v súvislosti s koronavírusovou pandémiou aj vďaka vzájomnej komunikácii, v ktorej naďalej pokračujú. Zhodli...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 19:22 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky