NDS si chce overiť možnosti dostavby úseku Višňové. Ide do verejného obstarávania

  0
  Na snímke stavba diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala. Vo Višňovom dňa 6. marca 2019. (Autor: TASR)

  Celá písomná komunikácia počas konzultácií sa bude realizovať výhradne elektronicky. Zverejnenie oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania sa predpokladá na 31. augusta tohto roka.

  Ako v júni informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová, zhotovitelia, ktorí dostavajú úsek diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, vzídu z viacerých súťaží.

  Rozdelené budú tak, aby sa optimalizovala rýchlosť dostavby a špecializácia spoločností pre jednotlivé stavebné objekty. Kvalitu a hodnotu za peniaze by malo zabezpečiť multikriteriálne hodnotenie ponúk. Budú sa teda posudzovať viaceré kritériá, nielen najnižšia cena.

  Hlavná trasa a tunel by sa podľa jej slov mali súťažiť formou súťažného dialógu. Ďalšie časti stavby, napríklad technológia tunela, majú byť súťažené inou verejnou transparentnou formou podľa zákona o verejnom obstarávaní.

  NDS v marci ukončila zmluvu so zhotoviteľom úseku, združením Salini Impregilo – Dúha z dôvodu neuspokojivého postupu výstavby. Zhotoviteľ zložil 27. marca novú bankovú záruku, čím dohoda o ukončení kontraktu nadobudla účinnosť.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu