Šimkovičová tvrdo k LGBTI: Niekto vám berie právo na život? Žite a pracujte ako my a nevyplakávajte

  0
  Martina Šimkovičová (Autor: TASR)

  „… ale to ľudí neodradilo a išli na pochody, buď za rodinu, alebo za práva homosexuálov,“ píše poslankyňa, ktorá sa oddelila spolu s ďalšími tromi kolegami od kollárovcov.

  „Bola som tam aj ja, lebo som chcela na vlastne oči vidieť a byť v dianí, aby som potom mohla napísať svoj uhol pohľadu a aby som podporila pochod za rodinu,“ objasňuje svoju účasť na pochode.

  Zaparkovala neďaleko Hviezdoslavovho námestia, kde sa konal pochod Pride.

  „Celé námestie malo zátarasy, všade plno policajtov, stáli v skupinkách, aj po desať.

  Hovorila som si, preboha, čo sa to deje, keď policajti asi z celej krajiny sú v centre hlavného mesta?“ čudovala sa podľa vlastných slov Šimkovičová.

  Zdroj: Facebook/Martina Šimkovičová

  Pochod za rodinu našli o ulicu ďalej a vymenúva rozdiel s Pride pochodom:

  „Tam sa ľudia zhromažďovali, žiadne zátarasy, žiadni policajti, pokojná atmosféra, napriek horúcemu slnku a množstvu malých detí.“

  Sobotňajší pochod Hrdí na rodinu   Zdroj: TASR

  Ako ďalej opisuje poslankyňa, sprievod pochodu za rodinu sa vybral k pódiu a cestou rozdávali účastníkom balóny a tričká, deti sa tešili.

  „Žiadne sťažovanie, žiadne zachmúrené tváre, žiadne vyplakávanie.

  Bola som medzi prvými a preto som mala možnosť vidieť celý, obrovský dav ľudí, ktorí prišli na tento pochod,“ konštatuje Šimkovičová, podľa ktorej sa pochodu pre rodinu zúčastnilo okolo dvoch tisíc ľudí.

  „…a bolo mi fakt smiešne, ako liberálne denníky poslušne píšu o čísle 500, aj to podľa mňa s kŕčom v ruke,“ kontruje.

  „Pri návrate domov sme opäť prechádzali cez pochod Pride, ale už bolo mesto uzavreté tak, že sa nedalo vrátiť k autu,“ posťažovala si a dodáva:

  „Lebo pochod treba zorganizovať tak, aby ste sa predvádzali najviac, ako to len ide, aj na úkor zvyšku spoločnosti, obyvateľov mesta. (Ale plné ústa o tolerancii, stále.),“ kritizuje poslankyňa, podľa ktorej tam bolo raz toľko policajtov.

  „Ak by ste v tej chvíli potrebovali pomoc od policajtov, tak by ste asi čakali márne. Všetci strážili účastníkov pochodu, na ktorom bolo viac divákov, ako samotných podporovateľov,“ hodnotí Dúhový pochod.

  „Nie 10-tisíc… Bulvárne denníky, neklamte! Kým sme tam stáli a snažili sa uprosiť policajtov, aby nás pustili k autu, sledovali sme ľudí a počúvali reč z pódia Pride: je nás tu stále viac, neberte nám naše práva, aj my sme ľudia…

  „Okoloidúci sa chodili pozerať na mužov v sukniach a vysokých topánkach… Fotili a krútili hlavou.. Mali svoj záber v mobile. Zvedavosť, divadlo,“ vykresľuje Šimkovičová svoje zážitky.

  Dúhový pochod v uliciach Bratislavy 20. júla   Zdroj: TASR

  A opäť vymenúva dôvody svojej účasti na pochode Hrdí na rodinu:

  „Som za to, aby sa u nás rodilo čoraz viac detí, aby mamičky mohli ostať s deťmi na materskej s adekvátnou sumou peňazí. Preto som sa zúčastnila pochodu Hrdí na rodinu.“

  A pýta sa ďalej: „Aké práva sú vám, homosexuálom, odopierané?? Upaľujú vás na námestiach? Niekto vás kántri? Niekto vám niečo berie? Niekto vám berie právo na život?

  Žite a pracujte ako my heterosexuáli. Nevyplakávajte a argumentujte.“

  Tvrdí, že homosexuáli majú u nás právo na všetko.

  „Chcete mat deti? Tak ich majte. Spolu. Prečo chcete cudzie dieťa? Nie každý si môže dupnúť nôžkou ako malé rozmaznané decko a mať všetko.“

  A čo bude ďalej? Rečnícky sa pýta a odpovedá si:

  „Chcete akceptovať pedofíliu? Pri pohľade na deti na pochode mi z tohto behá mráz po chrbte. Zaujímavé, že na vašom pochode máte každoročne stánok na bezplatné testovanie na HIV. Na pochode za rodinu som taký stánok nevidela. To hovorí za všetko,“ bije do Dúhového pochodu.

  „Homosexualita tu vždy bola, je a bude. My ju akceptujeme. Nie ste postihnutí, nemáte obmedzenia. Tak buďte prospešní pre túto spoločnosť a prestaňte sa umelo stavať do pozície obete. Držte sa aj vy hesla: ži a nechaj žiť,“ končí svoje zamyslenie na sociálnej sieti Martina Šimkovičová.

  - Reklama -