Zabojuje Gašpar o hlasy voličov? Má nový imidž a toto napísal o svojej budúcnosti

  0
  Exprezident polície Tibor Gašpar sa na sociálnej sieti prezentuje touto profilovou fotografiou (Autor: FB, PL.sk)

  Svojim prívržencom aj oponentom sľúbil, že im zodpovie na akékoľvek otázky. Najčastejšie ľudí zaujímalo, či sa vyjadrí k vyšetrovaniu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

  Zdroj: Facebook/Tibor Gašpar

  „Určite áno. Toto obdobie emócií, ktoré bolo bezcitne zneužité opozičnými, ale aj niektorými koaličnými politikmi za masívnej podpory liberálnych médií, mimovládnych organizácií a bývalého prezidenta Kisku bolo plné lží a manipulácie,“ vysvetľuje Gašpar.

  Sľubuje, že postupne vysvetlí a ozrejmí konkrétne udalosti na základe faktov, tak „aby ste si mohli spraviť vlastný názor o tom čo sa stalo a v koho záujme bol pád vlády a moja rezignácia“.

  Na archívnej snímke Tibor Gašpar, Robert Fico a Robert Kaliňák počas tlačovej besedy o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka. Na stolíku milión eur, ktoré premiér sľúbil za relevantné informácie k vyšetrovaniu. Zdroj: TASR

  Premiér Pellegrini na tlačovej besede 17. apríla 2018 oznámil, že Tibor Gašpar vo funkcii policajného prezidenta končí k 31. máju 2018.

  Do politiky? Zrejme áno…

  Tibor Gašpar o vstupe do politiky hovorí ako o jedinom zákonnom spôsobe, ako presadzovať svoj názor a „pohľad na život tejto spoločnosti“.

  A zároveň si tak získať podporu a sympatie občanov, dôvodí.

  „V rámci mojej 25-ročnej praxe policajta som sa snažil vždy správať ako profesionál a byť maximálne apolitický,“ tvrdí exprezident PZ SR.

  Dokladá, že všetky vysoké policajné funkcie vykonával počas období, keď boli ministrami vnútra predstavitelia strán KDH, SDKÚ a SMER – SD.

  „Nechcem byť nečitateľný a od začiatku by som sa rád vyjadroval jasne a korektne,“ zdôrazňuje Gašpar.

  Denisa Saková, ministerka vnútra a Tibor Gašpar   Zdroj: TASR

  „Ak dospejem k presvedčeniu, že moje názory zdieľajú viacerí občania a je záujem ich aplikovať do praxe (napr. zákonov tejto krajiny), nevylučujem v budúcnosti ani vstup do politiky,” uvažuje.

  O strane však zatiaľ nehovorí.

  „Musel by som sa však veľmi zamyslieť nad tým, ktorá zo súčasných strán má program a hodnoty blízke tým mojim,“ uzatvára Tibor Gašpar na sociálnej sieti.

  - Reklama -