nedeľa, 7 marca, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Kočner? Bödör? Toto môžem s čistým svedomím povedať, napísal Lučanský

Kočner? Bödör? Toto môžem s čistým svedomím povedať, napísal Lučanský

„Môžem s čistým svedomím povedať, že nikdy som sa na ničom so spomínanými osobami nedohadoval, nestretával som sa s nimi a nebol som s nimi v žiadnom kontakte,“ uviedol na sociálnej sieti.

Reagoval tak na správy o „Milanovi“, ktorý sa mal objaviť v komunikácii prostredníctvom šifrovanej aplikácie Threema medzi Marianom Kočnerom, obvinenom v kauze televíznych zmeniek aj v prípade objednávky vraždy Jána Kuciaka, a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom.

 

Lučanský podľa vlastných slov dostal od Úradu inšpekčnej služby k nahliadnutiu správy, v ktorých sa spomína jeho meno.

Písalo sa v nich údajne o tom, že chcú zneužiť obdobie, keď sa v médiách prepierali jeho majetkové pomery a tiež, aby naňho vtedajší minister vnútra „zatlačil“.

„Jak tak pozerám na kauzu šéfa inšpekcie, tak je vhodná doba, aby s ním Kali pohovoril o tom Ruskovom TO,“ doložil Lučanský úryvok komunikácie.

Podľa Lučanského s ním o Ruskovom trestnom oznámení nikto nehovoril. Rovnako poprel aj spoločný obed s Bödörom, o ktorom sa píše v správach. 

Na snímke TASR Norbert Bödör (druhý zľava) počas zasadnutia Valného zhromaždenia FC Nitra v roku 2012.

Na sociálnej sieti zverejnil Lučanský tiež správu zo 17. apríla 2018, ktorá podľa neho vystihuje realitu.

„Som zvedavý, kto na Teba teraz prvý zaútočí…Myslím, že to bude Lučanský…,“ mala znieť správa. O pár týždňov potom sa stal šéfom Policajného zboru a Marian K. išiel do väzby. 

Komunikáciu medzi podnikateľom Marianom Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom predložil na pojednávaní v kauze televíznych zmeniek prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta.

Podnikateľ Marián Kočner medzi novinármi. (zdroj: TASR)

Pochádza z trestnej veci vraždy Jána Kuciaka, z mobilného telefónu, ktorým mal Kočner komunikovať prostredníctvom šifrovanej aplikácie Threema. Doteraz sa však komunikácia na pojednávaní nečítala. 

Podľa Denníka N mali v správach, ktoré si vymenili, hovoriť aj o “Milanovi”. Malo to byť v súvislosti s výpoveďou Pavla R. na policajnej inšpekcii v apríli minulého roka, teda dva mesiace pred tým, ako Kočnera zatkli.

Riaditeľom inšpekcie Ministerstva vnútra (MV) SR bol vtedy práve súčasný policajný prezident Milan Lučanský.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 322,104 Úmrtí 7,739 Uzdravení 255,300 Infikovaných 59,065 Last updated: 7. marca 2021 - 05:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky