pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Austrálsky premiér: Nechceme žiadne americké rakety na našom území

Austrálsky premiér: Nechceme žiadne americké rakety na našom území

Nový minister obrany USA Mark Esper v nedeľu povedal, že USA budú konzultovať rozmiestnenie nových rakiet v Európe a ázijsko-tichomorskom regióne, čím chcú čeliť vzostupu Číny v regióne. 

Esper spolu s americkým ministrom zahraničia Mikeom Pompeom sa cez víkend zúčastnili na summite Austrálie a Spojených štátov.

Austrálska ministerka obrany Linda Reynoldsová povedala, že návrh o rozmiestnení rakiet bol spomenutý počas jej stretnutia s Esperom. Americký minister obrany však Reynoldsovú podľa jej slov v tejto súvislosti o nič nepožiadal a ani neočakával žiadosť zo strany Austrálie, uviedla na svojej webovej stránke stanica ABC. 

Možnosť rozmiestnenia amerických rakiet odmietol aj austrálsky premiér Scot Morrison.

Austrália by sa podľa AFP akoukoľvek oficiálnou žiadosťou v súvislosti s rozmiestnením amerických rakiet na svojom území dostala do zložitej situácie vo vzťahu s dlhoročným spojencom USA a hlavným obchodným partnerom Čínou. Krajina sa snaží udržať si dobré pracovné vzťahy s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, pripomína AFP.

 

Predchádzajúci článokOd Gorily k Obyčajným?
Ďalší článokFico dal tisícku, Smer päťtisíc

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 02:11 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky