Remišovú rozčúlili Kočnerove prepojenia. Žiada preveriť vyšetrovateľov

  0
  Veronika Remišová (Autor: TASR)

  „Podávam podnet na policajnú inšpekciu, aby dôsledne preverila podozrenia týkajúce sa súčasných aj bývalých policajných dôstojníkov, ktorí sa navzájom poznali, mali medzi sebou väzby a mali väzby aj na skupinu bödörovcov, ktorej predstavitelia mali väzby na Mariana K.,” oznámila Remišová na utorkovej tlačovej konferencii.

  Podľa poslankyne parlamentu existujú podozrenia z koordinovaného a dlhodobého páchania trestných činov, zneužívania právomocí verejného činiteľa a iných trestných činov organizovanou formou, ktoré mohli ohroziť bezpečnosť v krajine.

  „Takisto podávam podnety aj na dvoch bývalých vyšetrovateľov, u ktorých až príliš často končili prípady, v ktorých bol Marian K. priamo zainteresovaný alebo mal na nich nejaký eminentný záujem,” vyhlásila Remišová s tým, že ide o vyšetrovateľov Jombíka a Barachovského, ktorí nemuseli podľa nej konať sami a mohli spolupracovať s inými osobami.

  Veronika Remišová žiada preveriť všetky Kočnerove prepojenia na vyšetrovateľov. Zdroj: TASR

  Kauzy Mariana K. podľa Remišovej nemôžu končiť tak, že ľudia, u ktorých sú podozrenia zo spáchania trestných činov, odídu do civilu, dostanú odchodné, výsluhový dôchodok a nič sa nedeje.

  Remišová si myslí, že policajná inšpekcia by mala dokázať, že nie je zbytočným úradom, ale koná v prospech občanov.

  Avizovala, že v strane budú navrhovať aj riešenia na zlepšenie fungovania policajnej inšpekcie.

   

  - Reklama -