nedeľa, 28 februára, 2021
1.2 C
Bratislava
Úvod Aréna FOTO Uhrík sa ospravedlnil šéfovi Múzea SNP Mičevovi

FOTO Uhrík sa ospravedlnil šéfovi Múzea SNP Mičevovi

„Kroky spravodlivosti sú pomalé, ale sem-tam úspešné. Vyjadrenia pána Uhríka výrazne zasiahli do mojej volebnej kampane na predsedu banskobystrického vyššieho územného celku. Občiansku žalobu som podal v júli 2017. Po dvoch rokoch mi dal za pravdu nie súd, ale sám autor nepravdivých, klamlivých výrokov.

Nuž a tak som dostal ospravedlnenie teraz už od europoslanca. Vidiac, že argumenty k jeho výrokom sú nevyvrátiteľné, navrhol dohodu,” reagoval na sociálnej sieti Mičev s tým, že na základe súdnej dohody môže list zverejniť.

„Uvedené informácie, ktoré som verejne vyhlásil, sú nepravdivé. Za tieto nepravdivé výroky, ktoré poškodili vašu česť a dôstojnosť, ako aj dobré meno v spoločnosti, sa vám ospravedlňujem,” píše v liste europoslanec Uhrík. Ten je datovaný 12. júla v Nitre.

“Koniec koncov aj tento výsledok je mi platný ako 'fusakle' mŕtvemu, ale napriek tomu je to určité zadosťučinenie,” dodáva generálny riaditeľ Múzea SNP.

Na snímke Stanislav Mičev, zdroj: TASR

Mičev ako kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja informoval o žalobe na Uhríka 31. augusta 2017 na tlačovej besede v Banskej Bystrici. Požiadal o stanovisko Ústav pamäti národa, ktorý na základe zákona o sprístupnení dokumentov o činnosti bezpečnostných zložiek štátu vydal stanovisko, že nie je evidovaný ako spolupracovník.

Žiadal verejné ospravedlnenie a náhradu nemajetkovej ujmy vo výške jedno euro. Uhrík mu vtedy odkázal: „Ospravedlňovať sa určite nemienim.”

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 08:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky