nedeľa, 19 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodArénaSpojenie s Mečiarom? Nie, hovorí Harabin. A potom spustil: bývalý narkoman, Sorosova...

Spojenie s Mečiarom? Nie, hovorí Harabin. A potom spustil: bývalý narkoman, Sorosova agentka a organizované zločinecké skupiny v justícii…

Jednou z udalostí týchto dní je oznámenie Vladimíra Mečiara, že zakladá novú politickú stranu, respektíve chce rebrandovať niektorú z existujúcich strán. V tejto súvislosti expremiér nevylúčil spoluprácu s vami, dokonca povedal, že keď príde ten správny čas, budete stáť vedľa seba. Uvažujete aj vy o tomto spojení?

Pokiaľ budem volebným lídrom v parlamentných voľbách, tak to určite bude v takej strane, ktorá nie je spojená ani so súčasnými, ani s bývalými politikmi.

 

Takže s Vladimírom Mečiarom nie ste v tejto veci v nejakom kontakte?

Nie, nerozprávali sme sa o tom.

Na snímke Vladimír Mečiar, zdroj: TASR

 

Často sa vás novinári pýtajú na vašu ďalšiu budúcnosť, vaše odpovede sú väčšinou vyhýbavé, respektíve opatrné. Dospeli ste k vyhranenejšiemu rozhodnutiu?

Reagujem iba na udalosti, ktoré nám prináša život. Najmä v oblasti práva. A najmä v súvislosti s informáciami, ktoré sa dostávajú na povrch a ktoré sa viažu k justičnému systému. Už dávnejšie som poukazoval na spolitizovanie polície, prokuratúry aj súdov. Malo to dve etapy, ktoré predchádzali vzniku už teraz notorietou uvádzaných organizovaných zločineckých skupín (OZS) v justícii. Nehovorím to preto, že to hovorí Daniel Lipšic. Opakujem to už dlhodobo. Treba ich pomenovať etapovite.

Prvý základ vzniku OZS bol vznik Špecializovaného trestného súdu a Špeciálnej prokuratúry. Išlo o politickú hru, keď poslanci schizofrenicky jednou rukou brali úplatky v parlamente a druhou hlasovali za tento súd a prokuratúru ako prostriedok boja proti korupcii. Tu išlo len o to, aby si politicky sprivatizovali justíciu a dostali ju pod svoj vplyv cez prokuratúru a súdy. Lebo práve rozdelením súdnictva, ako to urobil Hitler a predtým ešte Mussolini, sa im to podarilo. Bol som jediný, ktorý to oponoval.

A hovorím aj dnes, že tieto zložky sú fašistickým prvkom v justícii práve na umožnenie vzniku OZS. To bola prvá etapa. A potom v druhej etape, na čo som poukázal v roku 2015 spolurozhodovaním v trojčlennom a aj päťčlennom senáte Najvyššieho súdu, že zobratie policajnej inšpekcie Kaliňákom pod ministerstvo vnútra opatrením v roku 2007 bolo v rozpore so zákonom. V roku 2010 Lipšic ďalším opatrením v rozpore so zákonom ju dal priamo pod ministra vnútra.

Pamätáte sa, ako korupční mafiánski politici napádali mňa a senát? Kto vtedy vystúpil v televízii? Boli to Fico a Kaliňák s tým, že urobia všetko pre to, aby zvrátili rozhodnutie Najvyššieho súdu. Keby tu už vtedy nebola OZS, Čižnár by ich musel oboch zobrať do väzby, lebo v pozícii premiéra a ministra vnútra útočili na nezávislosť Najvyššieho súdu. Ale hneď na to v Markíze šéf druhej OZS Lipšic povedal, že Harabinov senát vynáša kontroverzné rozhodnutia. A potom začali na toto rozhodnutie útočiť ďalší – Kiska, Borec, Čižnár, dokonca aj zo sasky Baránek, Sulík, potom i Žitňanská.

A oni aktivovali politického lokaja Švecovú (Daniela Švecová. predsedníčka Najvyššieho súdu Slovenskej republiky – pozn. PL.sk), aby podávala disciplinárne návrhy na náš senát. A tá to aj dôsledne realizovala a doteraz sme za toto stíhaní, hoci nebolo ešte vytýčené za štyri roky ani jedno ani len prvostupňové disciplinárne pojednávanie. A politici začiatkom tohto roka prijali rozhodnutie, že inšpekcia nemôže byť pod ministerstvom vnútra. Čuduj sa svete, v zmysle nášho rozhodnutia!

Ale za ten čas vznikli v justícii dve OZS – jedna pod hlavičkou Kaliňáka, prostredníctvom Kočnera a Smeru. Ich tykadlami boli Čižnár a Kováčik, a tu vidíte kauzy ako Bašternák, nešetrenie pri cétéčkach pri obstarávaniach a podobne.

A teraz sa v médiách bežne hovorí, že Kaliňák si vyberal sudcov aj na Najvyššom súde prostredníctvom hlavy OZS na Najvyššom súde pani Švecovej a Bajánkovej, ktoré boli dosadené a presadené práve cez Kaliňákom ovládaných a vydieraných sudcov v Súdnej rade.

Druhá OZS má na čele Lipšica a Kisku. Ich tykadlami sú Žilinka a Špirko. Táto OZS má aj konkrétny výsledok. Zoberte si vyšetrovanie Lipšicovej dopravnej nehody. Výsledok je, že je jediný páchateľ na Slovensku, ktorý zrazil a usmrtil na priechode chodca s porušením dvoch dôležitých vodičských povinností a dostal podmienku. Nie je to súhra OZS cez jeho chápadlá v polícii, na prokuratúre a súde, keď dokonca prokurátor navrhol podmienečný trest?

Zoberte si Andreja Kisku, ktorý mal zaplatiť právoplatným rozhodnutím príslušného krajského súdu istú sumu bývalému pracovníkovi Kancelárie prezidenta Lizákovi. No nezaplatil. A Švecová so senátom vydali neuveriteľné odkladné rozhodnutie a konštatoval to aj NKÚ. Ja sa nedotýkam činnosti Špirka na prokuratúre, no ale robil tlačovú besedu s konkrétnymi politikmi. A Žilinka, ktorý je bývalý štátny tajomník Lipšica, je v Súdnej rade, a kto ho tam dal? No Kiska. Nevidíte tú náhodou súhru dvoch OZS? 

Na snímke Andrej Kiska Zdroj: TASR

 

Vráťme sa však k vašim politickým ambíciám. Sám ste povedali, že podporu voličov z prezidentských volieb nenecháte bez odozvy… Takže?

To, čo som povedal na poslednej tlačovke, platí. Vstúpila do toho jedna okolnosť, sú vypísané voľby na predsedu Najvyššieho súdu a vzhľadom na to, čo sa sprítomnilo, cítim za dôležité ešte raz spraviť na Najvyššom súde organizačné kroky na odstránenie prokiskovských a prokaliňákovských opatrení, ktoré zaviedla Švecová, a urobila z najvyššieho orgánu všeobecného súdnictva lokaja exekutívy. Je nutné odstrániť ich vplyv na rozhodovanie súdu.

 

To znamená, že tieto voľby na Najvyššom súde sú pre vás dôležitejšie ako tie budúcoročné parlamentné?

Je potrebné aj tu spraviť kroky na odpolitizovanie a odstránenie OZS na Najvyššom súde. Na to trpia aj obyčajní občania, zoberte si toho Lizáka, ten mal už dávno dostať peniaze a nie byť ešte naďalej šikanovaný štátom. To ale nevylučuje, že aj v prípade zvolenia mám ambíciu ísť do parlamentných volieb. A aj tam spraviť kroky, aby sa vrátila zákonnosť, ústavnosť, aby sa napríklad neprijímali účelové zákony proti alebo v prospech určitých osôb, resp. oligarchických skupín.

Zoberte si, že poslanci prijali lex Harabin a sa aj verejne chválili, že vedia, že je to protiústavné a ešte sa pritom i smiali. Alebo keď rokujú, či sa sudcovia Ústavného súdu budú voliť verejne alebo tajne. Veď zákon hovorí, že aj opakovaná voľba je tajná. Môžu títo ľudia nastoliť právo a spravodlivosť? Takže aj v prípade zvolenia za predsedu súdu parlamentné voľby stíham. Za ten čas s mojimi skúsenosťami a informáciami sa dá spraviť poriadok na Najvyššom súde. To sa ľudia budú ešte čudovať, čo sa dozvieme. Už vyplávalo aj to, že Švecová prijímala na Najvyšší súd Kočnerových ľudí.

Na snímke Daniela Švecová, zdroj: TASR

 

Počul som už aj fámu, že vám zaplatili, aby ste do politiky nevstupovali.

Počul som už rôzne veci. Ale tieto fámy sú výsledkom len toho, že vedia, že ma nemožno kúpiť. Aj preto prijali naprieč celým politickým spektrom lex Harabin. Dokonca aj ĽSNS, ktorá tvrdí, že je národná, vlastenecká strana a vo svojom portfóliu by mali mať ústavnosť, ochranu právneho štátu, sa zdržala, čiže tolerovala neústavnosť. Aj v takom Palerme majú rôzne mafiánske skupiny rozdelené oblasti vplyvu, ale keď príde nezávislý prokurátor alebo sudca, napríklad sudca Falcone, tak všetci sa spoja a fyzicky ho odstránia. Takto politickí antagonisti ako Fico, Bugár, Danko, Beblavý, Matovič a Kollár hlasovali za protiharabinovský zákon. To je ich zúfalstvo a núti ma to zobrať výzvu občanov mimoriadne vážne, pretože kto sa bojí? Títo skorumpovaní politickí mafiáni.

 

Popri týchto aktivitách vyvolávate aj značné kontroverzie, spomeňme možno posledné dve. Za váš status na sociálnej sieti vás zažaloval ESET, vy ste to komentovali tak, že sa na to tešíte a že s ich advokátom ste neprehrali ani jeden spor. Predmetom žaloby je, že ste túto firmu označili za spoločnosť, ktorá sa výrazne politicky angažuje, a na súde chcete objasniť, ako si kupuje funkciu prezidenta, ako si chce kúpiť post predsedu vlády a ako by si možno chcela kúpiť aj súdy. Naviezli ste sa aj do Miroslava Beblavého s jeho “pochybným titulom a privatizáciou Palmy Tumys”. Sám k tomu hovoríte, že pomenúvate veci pravými menami, no trošku mi chýbajú konštruktívne návrhy aktuálnych riešení, napríklad aj na vašom facebooku je to skôr o kritike. Prečo sa nesústredíte viac na to?

Konštruktívne návrhy k čomu?

 

Napríklad k spoločnosti, ktorá sa nachádza v miernom chaose.

Odpoviem vám konkrétne. V prezidentskej kampani som otvoril mimoriadne veľa tém. Ako zrušenie protiruských sankcií, ktoré nás poškodzujú, nepodpísanie slovensko-americkej zmluvy o základniach, vypovedanie Istanbulského dohovoru, prijatie Lajčákovej demisie. Hovoril som o to, že prezidenta policajnej inšpekcie má menovať prezident republiky. To už napr. vykráda Fedor.

Všetci vykrádajú moje riešenia. Hovoril som žiadne jadro, dnes zrazu všetci hovoria o silných národných štátoch. To mi neprekáža, keby to išlo k pozitívnemu výsledku pre Slovensko. Ale keďže poznám hlavy týchto OZS, nechcem o všetkých svojich plánoch hovoriť, lebo by prijali protiopatrenia. Nechám si to na vhodnú chvíľu, aby potom mali ľahšiu realizáciu.

A pokiaľ ide o Beblavého, pozrite si moje podanie na výbore pre nezlučiteľnosť funkcií v roku 2012, keď som poukázal na všetky nezákonnosti pri jeho majetku aj titule. Navrhol som, aby to prešetrili alebo postúpili veci prokurátorovi, aby začal trestné stíhanie. Ale neposunuli to, lebo ho smeráci kryli. Vidíte už tu tie OZS?

 

Aj keď dovolenkové obdobie trochu utlmilo dianie na našej politickej scéne, vráťme sa ešte k rokovaniam opozičných politických strán. Aj to ste komentovali napríklad slovami o “dohode Hlinového kresťanstva s pedofilnou stranou”. Majú tieto dohody podľa vás dlhšiu trvácnosť? Môžu pokryť aj štvorročné volebné obdobie?

História a dianie v spoločnosti, v EÚ, naša ústava, naša kresťanská rodina a všetko s tým spojené ma interesuje. Pre mňa je nepredstaviteľné, keď kresťanská strana je ochotná akceptovať Istanbulský dohovor. Ten hovorí o rodičovi jeden, rodičovi dva, tri atď. To je priamo arzén do Biblie. A Hlina povie, že ho treba ratifikovať. A tým si zrušiť kresťanskú ideológiu.

Lebo kresťanská strana má reprezentovať kresťanské princípy, Starý, Nový zákon. A on dokonca rokuje s pedofilnou stranou, ktorá presadzuje LGBT a s tým aj spojenú pedofíliu, ktorú tu pomaly vpúšťajú ako rovnakú odchýlku LGBT. Za chvíľu bude aj zoofília a kanibalizmus. To nie je prítomné nikde v Európe a ani na svete, aby kresťanská strana rokovala s extrémnymi liberálmi.

Na snímke Alojz Hlina, zdroj: TASR

 

A „budúci premiér“ diskutujúci so študentmi a používajúci prirovnania s marihuanou?

Tu sa ukazuje, koho reprezentantom je Zuzana Čaputová. Preto hovorila, že migrácia jej neprekáža, bola predskokankou LGBT pochodu, preto nenúteným spôsobom ohlásila revíziu ústavy, kde s Lipšicom podprahovo budú chcieť zakomponovať zmenu článkov o rodine a o suverenite štátu, aby sme ju odovzdali do rúk Bruselu.

A čudujem sa, že katolícka cirkev už dávno nie je v strehu. Ešte raz opakujem, je to reprezentantka strany na čele s predsedom, bývalým narkomanom. To je katastrofa. Kým sme to vlastne reprezentovaní? Kleptomanmi a biznismenmi zo Smeru, narkomanom? A budú na to doplácať len a len občania, ktorí sa dostávajú do polohy sociálnej biedy. Naši občania sú bohatí duchom, vierou, oddanosťou vlasti a rodine, ale súčasne sociálne odkázaní.

 

A veríte v nejakú alternatívu konzervatívnych či kresťanských strán voči liberálnej vlne?

Ktorú kresťanskú stranu myslíte?

 

No dnes sa tak tvária viacerí, hovoria to o sebe povedzme SNS, Kresťanská únia, Národná koalícia, Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP)…

Z týchto strán považujem za vlasteneckú a kresťanskú jedine Kuffovu KDŽP. Nemôžeme hovoriť o SNS, keď Danko hlasuje za vyslanie našich vojakov na ruskú hranicu, a pritom Rusko nie je agresor a neukladá nám to charta NATO. A hlasuje za zákony ako zrušenie amnestií, lex Harabin – veď tie narušujú štátnosť.

A pri ĽSNS nemám výhrady voči ich členom a voličom, ale ku Kotlebovi mám, lebo jedno rozpráva a iné praktizuje. On s Ficom zvolili Čaputovú. Prejavil sa v prezidentských voľbách, namiesto hľadania nejakých spoločných stanovísk, priamymi útokmi na Harabina ho oslaboval pred prvým kolom. To nepovažujem za mladícku nerozvážnosť, ale vedomé konanie proti záujmom občanov Slovenska. Musel vedieť, o čo ide, a egoisticky ostával vo voľbách.

Každý má slobodný priestor v rámci platných zákonov pôsobiť v politike. Ja jeho právo rešpektujem, ale nie som presvedčený, že pán Kotleba skutočne chápe, čo je najväčším rizikom pre Slovensko a ako je najvhodnejšie hľadať východiská. ĽSNS sa bude musieť vyrovnať so svojím vedením, ak bude chcieť reprezentovať národnú a kresťanskú politiku.

 

Nebojíte sa prílišnej rozdrobenosti politických síl a chaosu v parlamentne po voľbách na budúci rok, v čase, keď sa zrejme blíži kríza?

Môžeme sa toho obávať, ale nie rojčiť. Musíme sa postaviť čelom k problémom a byť na to pripravení s riešeniami a tímom odborníkov.

 

Sledujete súdny spor s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom? Čo si myslíte o ich vyhliadkach? Respektíve o spôsobe obhajoby?

Nesledujem ich spor, ale opäť sa vráťme späť do historických udalostí, keď bol spor medzi Markízou a Gamatexom. Vtedy tam išli všetci zachraňovať Markízu. Boli tam Fico, Dzurinda a ľudia, s ktorými už vtedy politicky pracoval, vrátane Beblavého, a stále je to rovnaké. Prečo už spomínaní akože politickí antagonisti ako Fico, Bugár, Danko, Beblavý, Matovič a Kollár hlasovali za zrušenie Mečiarových amnestií, ale už nie za zrušenie amnestií týkajúcich sa Kočnera?

Netreba v tom vidieť OZS?

 

Ste spokojný so Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci? Čo zatiaľ spravila dobré a čo by ste jej vyčítali?

Čaputová nie je prezidentkou v zmysle našej ústavy, je to iba osoba dočasne sa zdržujúca v Grasalkovičovom paláci. Zatiaľ neurobila nič dobré. Bola na narkomanskej ultraliberálnej “Pohode lži”, bola na LGBT akcii. V Česku čo robila…? Nie je možné, aby podporovala demonštrantov v inom štáte proti legitímne zvoleným predstaviteľom.

Ďalej v Maďarsku ju privítali ako Sorosovho agenta a ona tvrdila, že agentom nie je. A ja sa pýtam, prečo potom ten plat za 16 rokov v Sorosovej nadácii Via Iuris nevráti Sorosovi, keď sa necíti jeho agentom?

V Poľsku provokovala Rusko tým, že chcela, aby sa v rámci V4 vytvorila protiruská mikroskupina. A to je mimoriadne nebezpečné aj vzhľadom na budúce garancie bezpečnosti a štátnej zvrchovanosti Slovenska. Nie je to osoba, ktorá by bola samostatná.

Robí iba to, čo robil Kiska, čo mu napísali poradcovia. Rozbíja V4 aj podporou migrácie.

Čínskemu ministrovi zahraničia primitívne hovorila o výhradách k porušovaniu ľudských práv, čo je absolútne netaktné a čo sa môže negatívne prejaviť v našich vzájomných vzťahoch, najmä ekonomických.

A keď bola vo Francúzsku, pokiaľ viem, Macronovi nevytýkala strieľanie do žltých viest s následnými smrťami a ťažkými ujmami na zdraví. Nešlo náhodou o oveľa závažnejšie porušovanie ľudských práv?

Žiaľ, na škodu Slovenska, ide len o Sorosmarionette.

Autor: Ľudovít Kusal

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 16:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -