nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaRuské úrady obviňujú Google a YouTube. Dôvod?

Ruské úrady obviňujú Google a YouTube. Dôvod?

V Moskve sa v posledných týždňoch konajú opakované demonštrácie, ktorých účastníci požadujú slobodné voľby do mestského parlamentu a protestujú proti policajnému násiliu.

Na poslednej z nich sa v sobotu zúčastnili desaťtisíce ľudí. 

Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) sa v tejto súvislosti obrátila listom priamo na americký internetový gigant Google. 

„Roskomnadzor poslal Google list s požiadavkou na prijatie opatrení, aby zabránil propagácii nepovolených masových podujatí na videoserveri YouTube, ktorý táto spoločnosť vlastní,” uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu na stránke tohto ruského úradu. 

Podľa Roskomnadzoru existujú snahy “určitých štruktúr” o využívanie reklamných nástrojov YouTube (push notifikácií) na šírenie informácií o nepovolených podujatiach, ktoré majú narušiť volebné procesy v Rusku. 

Moskovská demonštrácia v sobotu 10. augusta  Zdroj: TASR

 

Takéto notifikácie podľa úradu dostávajú aj užívatelia, ktorí sa neprihlásili na odber videí zo súvisiacich YouTube kanálov. 

V prípade, že Google neprijme v tomto smere požadované opatrenia, Rusko to bude považovať za zasahovanie do svojich vnútorných záležitostí a do demokratických volieb v krajine.

Roskomnadzor pohrozil, že by na túto situáciu musel “adekvátne reagovať”, čo však bližšie nekonkretizoval. 

Protesty v Moskve vypukli v polovici júla po zamietnutí registrácie nezávislých kandidátov a kritikov Kremľa do volieb do mestského parlamentu.

Videozáznamy z demonštrácií obsahujúce aj zákroky polície voči protestujúcim sa objavili aj na platforme YouTube. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 12:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -